Життя громади

День села у Великому Тростянці відзначали в День незалежності

Отож, 24 серпня у селі було подвійне свято. Ще задовго до його початку на площі перед сільським будинком культури почали збиратися святково одягнені сільчани: тут працювали торгові точки, а для дітей – атракціони. 

Головні ж урочистості відбувалися в залі будинку культури. Та перш ніж зайти туди, гості свята мали можливість оглянути виставку творів місцевих народних майстрів, яку було розгорнуто у фойє.

А тим часом ведучі уже вітають земляків зі святом, звучить пісня «Моє село» у виконанні ансамблю «Ренесанс». З вітальним словом до присутніх звернувся сільський голова Володимир Каменцев. Під звуки Державного Гімну України до зали вносять прапор України.

Хвилиною мовчання присутні вшанували земляків, які загинули під час Голодомору, на фронтах Другої світової, в Афганістані, внаслідок аварії на ЧАЕС та під час АТО.

Учасників зібрання вітали й депутат Полтавської обласної ради Тетяна Микуця, Щербанівський сільський голова Ігор Процик, депутат райради Жанна Мирошниченко.

У виконанні ансамблю «Калинонька» прозвучала пісня «Край, де я народилася».   А піснею «Дідова вишня» вшанували старожилів села: Сороку Павла Михайловича, Брехнич Марію Стефанівну, Котляр Олександру Макарівну, Войтовича Василя Івановича.

 

Є у селі і сім’ї, які прожили у мирі та злагоді 50 і більше років. Так, Дмитро Олексійович та Надія Вікторовна Хоменки вважаються своєрідними рекордсменами на весь Полтавський район: разом ця сімейна пара уже 69 років! Цього року відзначають золоте весілля Іван Іванович та Ольга Іванівна Руді. Їх вітав танцювальний колектив «Світанок» з композицією «Хуторянка».

Свою майстерність продемонстрували на сцені і наймолодші учасники художньої самодіяльності: Саша Каменцева показала акробатичний рок-н-рол, а Женя Середа порадував публіку гуморесками.

Найприємніша сільська новина у всі часи – народження дитини. Ось і цього року лелека приніс багато маленьких див, яких попри свій вік називали на святі підкреслено шанобливо: Баранець Назар Анатолійович, Курилко Руслана Вікторівна, Махновська Єлизавета Романівна, Коновал Софія Андріївна, Пеляк Кароліна Русланівна, Василенко Софія Павлівна, Романюта Міра Олегівна, Вергелес Назар Анатолійович, Баранова Олександра Юріївна. Новохацька Олександра Євгеніївна, Швець Софія Олександрівна, Дембовський Назар Євгенійович.Батьків з цією радісною подією вітала Катя Бакуменко з танцем «Ча-ча-ча».

Є у селі і наймолодше подружжя. Так, 3 червня на весільний рушничок стали Крістіна Кольвах та Володимир Нос. Для них прозвучали найкращі побажання і пісенний дарунок від Любові Рубан.

Слова подяки звучали і на адресу учительського колективу  Тростянецького НВК. Особлива шана тим, хто понад 30 років віддав роботі на педагогічній ниві. Це – Галина Миколаївна Торіна, Ольга Олексіївна Сировська, Надія Дмитрівна Гуржій, Ольга Миколаївна Чуприна, Ольга Олексіївна Городчаніна. Піснею «Одна калина» їх вітала Ганна Шуберт.

Бурхливі оплески викликав «Східний танець» у виконанні Дарії Кавтаскіної та її маленьких помічниць: Антонині Гринь та Богдани Блохи.

Усіх серпневих іменинників села привітав запальною піснею Тарас Шевченко.

Пошанували і ще одного славного земляка – Максима Беленка, який нині працює у Полтавському дитячому навчально-реабілітаційному центрі. Нещодавно на Дефолімпійських іграх у Туреччині він виборов бронзову медаль в одному з видів карате, доклавши чимало зусиль, аби й збірна країни посіла друге командне місце. Спортсмена вітав сільський голова Володимир Каменцев, який вручив йому почесну грамоту сільської ради, а чоловічий гурт «Козацька доля» присвятив землякові пісню «У похід збирались».

Не забули й про тих, хто свого часу очолював сільську раду, дбаючи про добробут громади. Тож низький уклін адресували Марії Федорівні Ракецькій, Михайлу Івановичу Матьосі, Катерині Іванівній  Сільничій. Пісню «Рідне село» виконав для них Анатолій Шквиря.

А на завершення свята пошанували й тих без кого не обходиться жодне сільське свято, хто подарував і цього вечора землякам чудовий концерт – місцевих аматорів сцени. Директор Тростянецького будинку культури  Галина Шуберт  не лише розповіла про знані далеко за межами району колективи «Червона калина» і «Ренесанс», але й розповіла про кожного з учасників. До речі, тут уже склалися цілі творчі династії. Так, понад 15 років радує односельців своїм співом Наталія Середа, а нині в святковому концерті брали участь уже її онуки Женя і Саша. Понад чверть століття незмінними учасниками художньої самодіяльності є Тетяна Матьоха,  Оксана Максименко, Ольга Городчаніна,  Поліна Козуб, Станіслав Одарченко, Андрій Білокінь, Володимир Малько, Тарас Шевченко, Олександр Шквиря, Володимир Кольвах. Наймолодша учасниця колективу Віта Кавтаскіна зарекомендувала себе і як талановита комедійна акторка. Шанують односельці і завідуючу Тростянецьким бібліотечним філіалом Людмилу Підгорну, яка завжди допомагає і у проведенні свят.

Аматорів сцени вітав сільський голова Володимир Каменцев, який вручив їм почесні грамоти і подяки, грошові відзнаки, а наймолодшим – солодкі дарунки.

У виконанні ансамблю «Червона калина» прозвучали пісні «Чорноморець іде» та «Гей, ви, браття-козаченьки!».

Відзнаки районної ради вручила учасникам художньої самодіяльності депутат райради Жанна Мирошниченко.

Завершився концерт піснею «Як у нас на Україні» у виконанні ансамблю «Ренесанс», а для молоді День села продовжився святковою дискотекою.

Фото Віталія СКОБЕЛЬСЬКОГО

 

Погода

Погода у Полтаві

вологість:

тиск:

вітер:

Пошук матеріалів

Корисні посилання