День села Розсошенці та Горбанівка

Краща спортивна громада!

Життя громади

День Горбанівки і Розсошенців

day sela1

День Горбанівки і Розсошенців почався хресною ходою на честь ікони Горбанівської  ікони Божої Матері

Горбанівська чудотворна ікона – одна з найвідоміших святинь Полтавщини. Окремі вчені виводять історію святині аж із Корсунської ікони, що була принесена з Корсуня в Київ Володимиром у 988 році. За переказами, чудотворна ікона була явлена в першій половині XVIII сторіччя на незаселеній і оточеній лісом території, де нині знаходиться село Горбанівка. Козак Горбань, працюючи у полі, випадково натрапив на цей образ? під час покосу коса раптом вдарила об щось у високій траві й зламалася. За легендою, ікона після цього деякий час мироточила.

На місці знахідки силами мирян і духовенства звели дерев'яний храм. Особливу роль у будівництві церкви відіграв козацький полковник Ілля Вовковняк (якого після смерті було поховано разом із дружиною у цьому храмі). Відтоді ікона почала приваблювати мирян, адже відкрилися її цілющі властивості. Коли було збудовано храм, достеменно не відомо, проте у 1734 році він уже існував, оскільки в дореволюційному єпархіальному архіві зберігалися метричні книги, датовані цим роком. У 1765 році поблизу церкви побудували дерев`яну дзвіницю. У 1818 році на місці старого храму постав новий, мурований храм Різдва Пресвятої Богородиці. Неподалік було віднайдено цілюще джерело.

 

За радянських часів церква була зруйнована, але 2013 року на цьому місці побудовано новий храм, освячений  Святійшим Патріархом Київським і всієї України-Русі Філаретом.

Торік саме в день пошанування святині було вперше проведено і день Горбанівки та Розсошенців.  Тож і нині 13 липня урочистості з цієї нагоди розпочалися  у храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Горбанівці. Тут миряни стрічали архієпископа Полтавського і Кременчуцького УПЦ КП Федора. Відбулася хресна хода від церкви до святого джерела. Тут владика провів молебень, а потім у приміщенні храму була звершена святкова літургія.

А головні культурно-мистецькі заходи відбулися на майданчику біля Розсошенської гімназії.

Читайте про це на 4-5 стор. нашої газети.

Погода

Погода у Полтаві

вологість:

тиск:

вітер:

Пошук матеріалів

Корисні посилання