Історія

Місце, яке сам Господь беріг для нащадків

До 20-річчя відродження церковного життя  в с. Горбанівка

 У Горбанівці на високому пагорбі височіє прекрасний золотоверхий храм, збудований на честь Різдва Божої  Матері. Місце, на якому він стоїть, має для нас велике історичне та духовне значення.  300 років тому козак Горбань знайшов тут ікону Божої Матері, і будучи людиною побожною, з вірою та любов’ю приніс її в свій дім і про це розповів сусідам і знайомим, які теж з вірою, любов’ю прийняли образ Божої  Матері.

Детальніше...

«Тут ми побачили справжню Україну…»

«Тут ми побачили справжню Україну…»

Так писав австрійський поет Райнер Рільке, згадуючи свою подорож на Полтавщину, де він відвідав Горбанівку і Нижні Млини

ХХ століття принесло людству не лише зло й найбільші земні трагедії, але й спонукало до пошуку шляхів до втраченої гармонії, позитивних цінностей. Яскравий приклад такого пошуку - творчість австрійського поета Pайнера Рільке, поезія якого відкрила новий етап у розвитку європейської поезії, увібрала в себе всі етапи складного шляху естетичних пошуків митця. На творчість Рільке глибоко вплинули живопис, скульптура, архітектура та музика. 

Детальніше...

Репліка

«Засекречений об’єкт» під Полтавою

  Доки ламаються списи довкола проведення в Україні ЄВРО-2012, в нашій країні якось не дуже помітно один європейський чемпіонат нещодавно уже відбувся – ЄВРО-2009. Тільки не з футболу, а з мотоболу. Втім мотобол – це і є «футбол на мотоциклах».
   Жаль тільки, що й цього разу комісари європейської федерації мотоболу не поїхали далі … селища Вишняки, що поруч з райцентром Хорол на Полтавщині. Чому «й цього разу»? Тому, що у Вишняках позаторік чемпіонат Європи уже проводився. Звісно, про селище це нічого поганого говорити не хочеться: свого часу тут існувала одна з найсамбутніших мотобольних команд Радянського Союзу – «Нива» -- власне, колгоспна команда, яка грала у вищій лізі всесоюзної першості. Була й відповідна база. Кілька років тому її «підновили» і ось Вишняки «заявилися» а Європу. Щож, і у 2007-му, і нині  чемпіонату континенту навіть на думку зарубіжних гостей пройшов вдало, хоча надто широкого розголосу не одержав. Все-таки не в образу Вишнякам, але, як кажуть, село є село…

Детальніше...

Пам'ятник льотчикам в лісі між Нижніми Млинами і Безручками

   Сьогодні катався на велосипеді. Проїхавши Нижні Млини та переїхавши по дамбі на інший бік Ворскли звернули праворуч і поїхали по стежці у напрямі Безручок. Стежка веде через поля і ліс. Вона добре викатана велосипедистами, їхати можна досить швидко, до 20 км/год. Проїхали приблизно 4 кілометри. І тут ліворуч від стежки - бац!, здивувала табличка, по тормозам. Я їхав тут у 2011 році, але цієї таблички не було, а по стилю букв та по слову "товарищ" схоже що вона виготовлена ще в радянський час.

Детальніше...

Погода

Погода у Полтаві

вологість:

тиск:

вітер:

Пошук матеріалів

Корисні посилання