Толока-2018

Мирного неба!

Оголошення!

Наші футболісти – найкращі!

Минулого тижня у Ковалiвці Полтавського району вiдбувся турнiр памятi Олександра Горностаева серед дiтей 2001 року народження i молодших. У турнiрi взяли участь три команди: ФК «Промiнь» із Ковалiвки, ФКАФ «Вацi» із Терешківської ОТГ та ФК «Розсошенцi» із нашої громади. Нашi хлопцi впевнено переграли своїх однолiтків — команду ФКАФ «Вацi» із рахунком 7:0 та ФК «Промiнь» із рахунком 10:0 та стали переможцями турніру.
17 травня на стадiонi Ворскла у селі Нижнi Млини вiдбулася зустрiч у рамках дитячо-юнацької лiги з футболу Полтавської областi. Грали команди ДЮСШ Полтавського району з командою ФК «Глобино». Приємно відмітити той факт, що у складі команди ДЮСШ грали переважно діти з Щербанівської об’єднаної громади. Ця гра закiнчилася з рахунком 3:1 на користь ДЮСШ. Голи забили і вiдзначилися - капiтан Iван Красовський та Захар Каралкiн. Підтримати юних спортсменів прийшли і жителі села, депутати сільської ради та батьки.
Вiтаємо з перемогою та бажаємо подальших успіхів!


Шаховий турнір у дитячому садочку "Зірочка​"

У Розсошенському дитячому садочку "Зірочка" вихователі знають як правильно розвивати дитину. Нещодавно пройшов підсумковий шаховий турнір за участі дітей, батьків та педагогів. Діти старших груп три рази на тиждень відвідували шаховий гурток, вчилися грати і результат не забарився - діти грають на рівні з дорослими.


Україна - європейська країна, європейська держава і велика європейська нація!

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Головною метою святкових заходів у рамках відзначення Дня Європи в країнах ЄС є поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.
Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
Майбутнє України — в руках підростаючого покоління. Учні Тростянецького НВК також взяли участь у заходах, присвячених Дню Європи в Україні та Дню вишиванки.
Шкільним бібліотекарем організовано виставку літератури «Євроінтеграція України – шлях у майбутнє», бібліотечний урок «Євроказкарія» початкових класів. Учителі-предметники провели тематичні уроки: «Співробітництво та перспективи України і Європейського Союзу», «Мистецтво без кордонів», інтегрований урок у 9-10 класах «Пізнаємо Європу», у 5-7 класах — урок-подорож «Країнами Європи».
Цього ж дня в школі відбувся День вишиванки. Уся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.
Вишиванка — це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання – не розгубити його, передати це живе диво наступним поколінням. Свято вишиванки символізує національну єдність.
На подвір’ї Тростянецького НВК учні у вишиванках створили живий тризуб як символ волі, державності.
Віримо, що юні українці збудують державу, яка стане частиною великої європейської сім’ї. Вступ до Євросоюзу неодмінно вплине на життя молоді, а тому треба вже зараз потрібно привчати дітей до європейського життя та іноземних стандартів.
Будьмо українцями у Європі, європейцями в Україні!
Директор Тростянецького НВК Драч Н.В.

drach


До уваги жителів Щербанівської об’єднаної територіальної громади! Змінилися розрахунки на субсидії!

Сьогодні, у районному будинку культури пройшла зустріч начальника управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації Носенко О.Б. з жителями с.Щербані (колишній радгосп). Мета зустрічі – роз’яснювальна робота з питань перерахування субсидій на літньо-зимовий період, згідно постанови № 323 Кабінету Міністрів України, де змінилися норми споживання енергоносіїв (природний газ, електроенергія, вода) та нарахування субсидій для зареєстрованих осіб. Просимо Вас, шановні жителі Щербанівської громади, звернутися до сільської ради і уточнити інформацію щодо оформлення нової заяви та подачі декларації!

Детальніше


Ремонти вимощень навколо будинків продовжуються

  Щербанівська сільська рада вкотре надала субвенцію ЖКК «Розсошенці» для проведення ремонтних робіт внутрішньо-дворових проїздів та вимощень навколо будинків. Цього разу відремонтували територію біля житлового будинку № 27 по вулиці Шевченка у с.Розсошенці.


У Нижніх Млинах відсвяткували День матері

  Цієї суботи у Нижніх Млинах було душевно, весело та святково, адже у центрі дозвілля «Водограй» святкували День матері. Своїх матусь вітали діти різних вікових категорій закладу та ансамбль ветеранів «Світанок». Після закінчення концертної частини, для дітей та молоді організатори влаштували розважальну програму зі спортивними змаганням, естафетою, рухливими іграми. Для кожної мами не має в світі нічого приємнішого за дитячу радість та гарний настрій. А у «Водограї» так точно знають рецепт, як зробити дітей щасливими.


Побудовано нову дорогу у селі Малий Тростянець

  Продовжується поточний (ямковий) та капітальний ремонт доріг по всій території Щербанівської об’єднаної громади. Вже місяць як користуються якісною, щебеневою дорогою жителі с. Буланове. Наприкінці минулого тижня закінчили будівництво нової дороги у селі Малий Тростянець по вул. Гоголя. Свого часу мешканці цієї вулиці самотужки зробили щебеневе покриття, але біля магазину утворилася велика яма, яка багато років заважала безпечному пересуванню автотранспорту та пішоходів. Жителі села і не мріяли про асфальтне покриття на цій вулиці, тому із захопленням спостерігають за будівництвом дороги не вірячи своїм очам, адже не сподівалися на такі швидкі результати децентралізації у їх громаді. Це не останні роботи по будівництву та ремонту доріг у цьому селі.


Мирного неба: у Щербанівській ОТГ вшанували
пам’ять загиблих у Другій світовій війні

  8 та 9 травня у селах Щербанівської громади відбулися мітинги до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом. Після мітингів учасників пригощали солдатською кашею.
Щербанівська об’єднана територіальна громада разом зі своїми жителями, 9 травня вшанували пам’ять по загиблим воїнам у Другій світовій війні. У кожному населеному пункті пройшов мітинг: згадали солдатів, які боролися за визволення нашої Батьківщини через Книгу пам’яті, учні шкіл поклали квіти до пам’ятників слави, самодіяльні колективи підготували концертні програми зі зворушливими фронтовими піснями та посмакували чудовою кашею. Напередодні свята, працівники Щербанівської сільської ради завітали до ветеранів з подарунками. Люди, які бачили Другу світову війну, — це безмежне джерело мудрості і досвіду. Смуток від спогадів про пережиті роки війни в їхніх очах переплітається із радістю, що люди пам’ятають про історію та їх героїчний подвиг! І це чудово, що ми маємо можливість з ними спілкуватися сьогодні.
Вічна пам’ять загиблим, честь і cлава живим героям!


Розпорядження про скликання 6 сесії Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області 7 скликання


У Горбанівці встановили дитячо-спортивний майданчик!

У селі Горбанівка справжнє свято для дітей та молоді. На минулому тижні було встановлено новенький спортивний майданчик на території дитячого. Анатолій Пуха, депутат Щербанівської сільської ради разом з активними родинами Шестєрікової Віри, Бабир Наталії, Чернікової Лесі та Новікової Наталії ініціював встановлення майданчика. Саме ці жителі без нагадувань долучаються до прибирання території майданчика та упорядковують квітник. Щаслива дітвора різного віку, адже своє дозвілля вони проводять не тільки граючись, а й займаючись активно спортом. Щербанівська сільська рада дбає про підростаюче покоління, тому такі майданчики і надалі встановлюватимуться по всій території об’єднаної громади.


Літо та літні канікули - це той час, якого чекає з нетерпінням кожна дитина!

Адже, саме тоді діти мають змогу добре відпочити, розважитись та стати здоровішими, сильнішими і самостійними. Але, для того, щоб найсвітліші очікування дитини стали реальністю, нам, дорослим, необхідно потурбуватись про це заздалегідь. Тому, шановні батьки Щербанівської громади, 18 квітня 2018 року сесією Щербанівської сільської ради затверджено програму по оздоровленню наших дітей згідно обласної програми "Подаруймо дітям літо". За довідками звертайтеся до Щербанівської сільської ради або за телефоном 0988305944. Подбаємо про відпочинок наших дітей разом!   Детальнiше.


Оголошення!!!

     Оголошується проведення презентації та громадських слухань щодо врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації «Детальний план території населеного пункту с.Шмиглі Полтавського району Полтавської області»

    Метою даної роботи є реалізація положень чинного генерального плану з уточненням його основних положень; визначення функціонального призначення та параметрів забудови, просторової композиції та ландшафтної організації земельних ділянок з метою зміни цільового призначення земельної ділянки площею 1,3664, яка знаходиться у приватній власності та визначена для ведення особистого селянського господарства на ділянку рекреаційного призначення для дачного будівництва; визначення всіх планувальних обмежень у використанні території згідно з державними будівельними нормами та санітарно-гігієнічними вимогами; визначення містобудівних умов і обмежень забудови зазначеної земельної ділянки.

          Передбачається здійснення заходів по покращенню існуючої транспортної інфраструктури, а саме:

- вдосконалення існуючої вуличної мережі згідно вимог затвердженого генерального плану та проектних профілів вулиць;

- прокладання тротуарів в місцях, де це необхідно;

- забезпечення можливості під’їздів до існуючих земельних ділянок;

- впорядкування озеленення та організація місць масового відпочинку.

        Замовник документації – виконавчий комітет Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, вул.Центральна, 2, с. Щербані, Полтавський район, Полтавська область.

     Розробник - ФОП Дронь М.С.

   Підстава для проектування – рішення другої сесії сьомого скликання Щербанівської сільської ради від 29.01.2018 «Про розробку детального плану території в с.Шмиглі».

    Ознайомитися з проектом містобудівної документації можна в приміщенні сільської ради та на офіційному веб-сайті уповноваженого органу.

     Відповідальна особа за організацію розгляду пропозицій - архітектор управління житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури виконавчого комітету Щербанівської сільської ради – Пономаренко Володимир Іванович.

Термін подання пропозицій – на протязі місяця з моменту публікації даного оголошення.

 

(дата опублікування 18.04.2018 року)


 

Оновлення парку біля Алеї героям, полеглим за Україну у Розсошенцях

Дуже приємно коли своїми руками підростаюче покоління допомагає впорядковувати місця загального користування, цим самим роблячи вклад у розбудову та розвиток своєї громади. Так, сьогодні, працівники Щербанівської сільської ради, спільно з учнями та вчителями Розсошенскої гімназії висадили молоді дерева у майбутньому парку на Алеї героям, полеглим за Україну.


Показові навчання від пожежно-рятувальної служби для тростянецьких дітей

У кінці минулого тижня Великий Тростянець був «на вухах», адже місцева школа приймала цікавих гостей із 4-ї державної пожежно-рятувальної частини м.Полтави. Для учнів були проведені профілактичні навчання при штучно створених умовах: рятували учня, який залишився у задимленому приміщенні, співробітники пожежної частини показували як користуватися панорамною маскою та апаратом на стисненому повітрі, вчилися користуватися діючими рукавними лініями подачі води та стволами, найменші учні ознайомилися з механізмами роботи пожежного автомобіля, посиділи за кермом, уявляючи себе рятувальником. Дані заняття дуже важливі для дітей, адже формують у їх свідомості уявлення про професію, виконуючи профорієнтаційну функцію. Також учні мають можливість наочно побачити шляхи усунення небезпечної для здоров’я ситуації та допомогти своїм друзях вийти з неї.


Маю право знати. Булінг у шкільному середовищі

Нещодавно у Розсошенській гімназії відбувся захід для дітей, за участі інспектора з ювенальної превенції Полтавського РВП Дмитра Тесленка, головного спеціаліста сектору з питань опіки, піклування та інших форм сімейного виховання Служби у справах дітей Полтавської РДА Марії Федорченко та в.о. начальника віділлу сім’ї, молоді та спорту Юрія Наріжного на тему «Маю право бути собою. Булінг у шкільному середовищі». Цькування дітей однокласниками є великою проблемою нашого суспільства, тому профілактичні бесіди мають бути регулярними. Під час зустрічі діти активно задавали питання стосовно даної теми, що свідчить про їх обізнаність. Борисенко Станіслав, учень 11 б класу запевнив всіх, що діти Розсошенської гімназії не мають часу для булінгу, адже шкільне життя дуже насичене подіями. У кінці зустрічі Ю.Наріжний підготував для всіх учнів анкету щодо виявлення проблеми цькування у шкільному середовищі.

 


Розпорядження про скликання 5 сесії Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області 7 скликання


Проведено методичний міст

    Нещодавно педагогічний колектив Тростянецького НВК гостинно зустрів педагогів Білоцерківської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів Білоцерківської ОТГ Великобагачанського району (директор Городнича Вікторія Василівна). Серед гостей були присутні: заступник голови Щербанівської сільської ради Мельник Світлана Олександрівна, начальник відділу освіти Полтавської РДА Веретільник Наталія Володимирівна, завідуюча відділом дошкільної, початкової та спеціальної освіти, методист з початкової освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. ОстроградськогоКрилевець Марина Петрівна, методист КО "Методичний сервісний центр з обслуговування закладів освіти Полтавського району"Стасовська Олена Михайлівна, учителі початкових класів Розсошенської гімназії, Щербанівського НВК та Нижньомлинської ЗОШ І-ІІІ класів, представники батьківського комітету закладу.
Гості мали можливість познайомитися з навчальним закладом, педагогічним колективом закладу, переглянути фрагменти уроків та виховного заходу. Також проведено засідання круглого столу на тему «Практичне впровадження нового Державного стандарту початкової школи», на якому розглянути такі питання, як:
- основні засади нового Державного стандарту початкової школи;
- створення комфортного середовища для дитини. Комплектування освітнього середовища;
- використання інноваційних технологій учителями початкових класів Тростянецького НВК;
- впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України» у Розсошенській гімназії (з досвіду роботи).
Всі присутні мали можливість обмінятися думками щодо реалізації Державного стандарту початкової школи у школах Полтавського та Великобагачанського районів.
Для гостей учні закладу провели екскурсію у Музеї Хліба.

   


ОГОЛОШЕННЯ!!!

       26-30.03.2018 року та 23-27.04.2018 року в приміщенні Щербанівської сільської ради, спеціалістом Полтавської міськрайонної філії Полтавсього обласного центру зайнятості будуть надані:

 - Інформаційно-консультаційні послуги, в т.ч. щодо умов та порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та обліку осіб, які шукають роботу, призначення допомоги по безробіттю та необхідного переліку документів.

 - Пошук роботи (за наявності доступу до порталу ДСЗ «Труд» та інших сайтів з пошуку роботи).

 - Резервування часу у фахівців СЗ (через сервіс «Електронна черга» (за наявності доступу до мережі «Інтернет»).

 - Надання профорієнтаційних послуг, у т.ч. із застосуванням психодіагностичних методик (за наявності доступу до порталу ДСЗ «Труд». Розділ «Пізнай себе» Тестування»).


Розпорядження про скликання 4 сесії Щербанівської сільської ради
Полтавського району Полтавської області 7 скликання

День рідної мови у Тростянецькому НВК

   Мова – далеко не тільки “засіб спілкування”, тобто передачі “вже готових думок”, як нас усіх учили в імперській школі. Куди серйозніша її місія – бути способом народження тих думок: коли “нема мови”, людині просто-напросто “нема чим думати”

Оксана Забужко

ukr mova04    Як влучно сказала Ліна Костенко: «У всіх народів мова — це засіб спілкування, у нас – це фактор відчуження. Не інтелектуальне надбання століть, не код порозуміння, не першоелемент літератури, а з важкої руки Імперії ще й досі для багатьох — це ознака націоналізму, сепаратизму, причина конфліктів і моральних травм».
Звичайно, наша мова — то запорука існування нашої нації, духовний скарб нашого народу. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас, українців, повинен створити у своїй душі світлицю, що збереже найцінніший скарб — рідну мову. У нашому закладі значної уваги надають одержанню якісної мовної та літературної освіти. Наші вихованці беруть участь у олімпіадах з української мови, тематичних заходах як навчального, так і виховного спрямування. 21 лютого у Тростянецькому навчально-виховному комплексі відбулися заходи з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови.
У цей день учні декламували вірші відомих українських поетів про Україну, про родину та українську мову; згадували її трагічну долю, демонстрували її красу і велич та своє шанобливе ставлення до рідної української мови.
Для учнів молодших класів Корба О.М. підготувала та провела «Подорож у країну книг». Діти щиросердечно освідчувалися в любові до рідного слова, в цікавій формі вчилися вибирати книжки.
Учителем української мови Максименко О.М. було проведено свято рідної мови «Без мови немає народу». У святковому концерті взяли участь учні 6,9 класів. Під час заходу вихованці декламували не тільки вірші українською мовою, але було продемонстровано юними декламаторами й декілька гуморесок. Усе свято було пронизано українським духом, любов’ю до рідного слова, до чистих джерел творчості українського народу.
Учні 5 класу разом із вчителькою Ярош Н.І. провели конкурс на краще виготовлення серденька з епітетами до поняття «наша мова». Перемогу здобула Коваленко Діана.
З нагоди святкування Міжнародного дня української мови у нашому закладі організовано та проведено «диктант єдності», до написання якого долучилися учні 6- 9 класів.
То ж нехай кожен народ пам’ятає і примножує здобутки рідної мови, адже чим більше на землі буде мов, тим різноманітнішим буде й життя на нашій планеті!


ГЕРОЇ ЖИВУТЬ ПОРЯД!

   Ти – вічний біль, Афганістан,

                                                                                                        Ти – наш неспокій…

    Афганістан… Сумом, болем, холодом віє від цього слова. У ньому злилися воєдино і прокляття матерів, які замість повернення рідного сина, отримали повідомлення з печаткою в кутку "загинув…, виконуючи обов’язок", і останній подих того, хто встиг багато вистраждати, але нічого не відчув у цьому житті. І невиконані бажання  тих, хто назавжди прикуті до ліжка. А також братерство, підтримка і повага побратимів по зброї.

   15 лютого 2018 - День ушанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме тому з метою розширення  знань учнівської молоді  про історичні події афганської війни; виховання  поваги і шани до воїнів-інтернаціоналістів; вшанування  пам’яті полеглим воїнам-афганцям у Тростянецькому навчально-виховному комплексі  12 лютого  проведено годину спілкування на тему: «Герої живуть поруч». До закладу завітали ПЕТРЕНКО Іван Михайлович та КОБЕЛЬ  Валентин  Анатолійович,  які  розповіли учням про свій бойовий шлях в степах Афганістану.  Над головами воїнів - афганців свистіли кулі. Кожна хвилина їхнього життя могла стати останньою. Але їм випало щастя вижити і повернутися до рідної домівки. Боляче, коли у мирний час помирають колишні воїни, які пережили страхіття війни. Вижили там, а зараз життя до них немилосердне.

«Ми  будемо пам’ятати воїнів-ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов війну, і для кого вона триває й досі. З нами завжди поряд наші односельці, ветерани афганської війни: Козинський М.В., Іванина С.М., Татаренко Ю.П., Татаренко І.Г., Яременко С. В. Вони заслуговують поваги  поваги  поваги  поваги  поваги  поваги  поваги  поваги  поваги  поваги », - саме такими слова завершили наш захід.

  Хочемо зазначити, що патріотичне виховання — це спланована діяльність нашого закладу, спрямована на формування у підростаючого покоління патріотизму, тобто синівського ставлення  до Батьківщини, та толерантності до усіх народів. Це сприяє формуванню  національної самосвідомості й гідності; дбайливому ставленню до рідної мови, культури, традицій; відповідальністі за природу рідної країни; потребу зробити свій внесок у долю батьківщини; інтерес до міжнаціонального спілкування; прагнення праці на благо рідної країни, її народу.  

                                                                                Педагог-організатор  О. Лавроненко8.02.2018 року о 14.00 годині відбудеться позачергова сесія Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області


Повідомлення про результати проведення повторного голосування виборів депутатів Щербанівської сільської ради Полтавської області 14 січня 2018 року


Як зустрічали Новий рік вихованці Розсошенського ЗДО «Зірочка»
Феєрія новоріччя, святість різдвяного вечора - для кожного з нас один з найяскравіших, найтепліших спогадів дитинства. Осяяні чарівним світлом незабутніх дитячих вражень, вони й сьогодні підносять нас над плином повсякденності, повертаючи в чудовий світ, де панують незрівнянні аромати ялинки й мандаринів, таємничо шарудять обгортки від цукерок і солодко щемить у грудях від очікування сюрпризів. Новий рік – час подарунків, сюрпризів, загальних веселощів, коли довкола панує добра магія і казка. Діти нетерпляче очікують на свято і зустрічають його з надзвичайним захопленням.
Колектив Розсошенського ЗДО "Зірочка" Щербанівської сільської ради кожного року турбується про те, щоб Новорічні свята для малечі були справжнім дивом, наповнювали душу особливим піднесенням. І цього року на гостину до малят завітав Дід Мороз та чарівні герої відомих казок, якими були самі діти. Веселий сміх, яскраві костюми, гучні оплески, веселі віршики та таночки заряджали повітря новорічним настроєм!


Працюючи на благо громади, наприкінці минулого тижня у с.Щербані (колишній Радгосп) по вул.Цетральна розпочато монтажні роботи по встановленню перехідного пандуса через яр. Жителі села були занепокоєні травматичним станом східців. Тому було прийнято рішення негайно їх замінити. Фахівці більше місяця виготовляли складну конструкцію. I вже через декілька днів можна буде користуватися оновленим переходом. Він дуже зручний для дитячих та інвалідних візочків. А взимку, завдяки рифленому покриттю, не слизько по ньому пересуватися!


Повідомлення про проведення повторного голосування виборів Щербанівської сільської ради Полтавської області


Повідомлення про результати виборів депутатів та сільского голови Щербанівської сільської ради Полтавської області


 Графік проведення зустрічей кандидатів на голову Щербанівської сільскої ради (ОТГ)

Детальніше.

 Оголошення!

Визнати печатку дільничної виборчої комісії №530773 (с.Гора) недійсною в зв'язку з втратою.

Детальніше.


 Вдячні за допомогу і підтримку
Щиро дякуємо сільському голові Ігорю Процику, депутату Віктору Кисільову та всьому депутатському складу Щербанівської сільської ради за підтримку та допомогу у лікуванні Віктора Матюха. Нехай ваша доброта і щедрість повернуться до вас сторицею. Бажаємо вам всіляких благ і процвітання.
З повагою сім’я Матюхів


 

 Щербанівська сільрада проти пониження статусу Розсошенської гімназії

gimnaz

У Розсошенцях розгорілася дискусія стосовно надання гімназії статусу загальноосвітньої школи. Щербанівська сільрада звернулася до педагогічного колективу з проханням не ухвалювати поспішних рішень.
Директор Розсошенської гімназії Тетяна Тягнирядно ініціювала зміну статусу навчального закладу з гімназії на загальноосвітню школу. Але депутати Щербанівської сільради та громадськість наголошують: цьому рішенню не передувало обговорення з батьківською громадою. Керівництво навчального закладу не провело загальношкільної батьківської конференції. Окрім того, не було навіть будь-яких інформаційних повідомлень для мешканців Розсошенців.
Одна з можливих мотивацій ухвалення такого рішення — надання школі статусу опорної. Але у сільраді впевнені, що ці зміни зараз не на часі. У школі і так достатньо своїх дітей — вона працює у дві зміни. Окрім того, кількість учнів постійно збільшується за рахунок розбудови мікрорайону. Тому підвіз дітей з інших населених пунктів зараз недоцільний.
У зверненні до колективу Розсошенської гімназії, яке ухвалили на сесії сільської ради,  депутати попросили виважено підійти до зміни статусу. Адже школа у Розсошенцях — єдина гімназія у всьому Полтавському районі. І надання їй цього статусу — результат високих досягнень учнів та педагогів.
На негативних наслідках зміни статусу навчального закладу наголошує вчитель історії та правознавства Полтавського НВК № 16, одна з 5 фіналістів Global Teacher Prize UkraineТетяна Веркалець. Вона мешкає у Розсошенцях і є депутатом Щербанівської сільради. Веркалець розповіла, що надання школі статусу загальноосвітньої негативно вплине на заробітну плату вчителів. Окрім того, після цього можливе скорочення персоналу. Пані Тетяна також розповіла про інший підхід до надання освітніх послуг:
— Зменшиться кількість годин для поглибленого вивчення тих чи інших предметів. Тому що гімназія дає таку можливість, а загальноосвітня школа — ні. У нас нова школа буде впроваджуватися тільки з наступного року. А там лише 5-ті і 9-ті класи будуть гімназійними. Тобто діти, які навчаються зараз, будуть цього позбавлені. Тому це просто чиїсь амбіції чи бажання, я не розумію цього рішення.
Голова Щербанівської сільради Ігор Процик вважає, що ситуація, яка виникла навколо Розсошенської гімназії — результат інформаційних маніпуляцій. Останнім часом вони ширяться територією сільради. Противники об’єднання громад наголошують, що після проведення виборів у Щербанівській ОТГ, школи закриватимуться, а якість освіти погіршуватиметься
За законом ми маємо достатньо часу, щоб вирішити долю гімназії. Можливо, ми створимо на її базі ліцей, куди діти переходитимуть після гімназійного навчання у 5-9 класах. Але в будь-якому випадку, це рішення має бути не одноосібним, його має прийняти ОТГ після завершення усіх децентралізаційних процесів. Бо стосується воно майбутнього наших дітей, – вважає Ігор Процик.
Ольга РИБЧИНЧУК,
редактор проекту «Слово громади»


Кубок з настільного тенісу
12 листопада  спортивний зал Розсошенської гімназії зустрів учасників Кубку з настільного тенісу, який організувало і провело спортивне товариство «Колос» Полтавського району.
Представники малої ракетки із Розсошенців, Щербанів, Нижніх Млинів, Тростянця, Супрунівки, Коломацького, Верхолів у тривалій і безкомпромісній боротьбі виборювали  звання найсильнішого спортсмена серед чоловіків та жінок.
Протягом змагань  можна було спостерігати протистояння  молодості та досвіду, енергійності та майстерності.
В змаганнях серед жінок перемогу здобула представниця Супрунівки - Черняєва Емма, друге місце у Ходосевич Ольги-Анастасії, (с. Розсошенці), третє місце  посіла Лутченко Олена (с. Верхоли).
У змаганнях серед чоловіків третє місце  розділили між собою Щітка Олександр та Лисенко Олександр (с. Розсошенці). Друге місце посів ветеран спорту Олег Обідний (с. Нижні Млини), а чемпіоном став молодий, перспективний тенісист Ілля Янишевський (с.Розсошенці).
Переможці та призери  змагань були нагороджені грамотами та медалями  Полтавської районної організації ВФСТ «Колос».
Відзначимо, що подібні змагання проводяться щорічно з метою залучення молодого покоління до регулярних занять спортом і популяризації здорового способу життя.
Із сайту Полтавської районної організації ВФСТ «Колос»  Рейтинг кубка з настільного тенісу


 Гарна новина для Щербанівської громади! Нарешті у Щербанівському Будинку культури побудовано дах. Тепер дощі та сніги не поміха у тому, щоб жителі села змогли відвідувати культурний центр села. Незабаром почнемо капітальний ремонт приміщень, що дасть можливість працювати та відпочивати у комфортних та безпечних умовах. На разі для вас діє хореографічний, драматичний та гурток декламування, спортивні секції з вільної боротьби, тенісу та фітнесу для жінок, студія вокалу, хор «Журавка» та ансамбль «Панянки».
Запрошую всіх бажаючих до Щербанівського Будинку культури провести активно та з користю своє дозвілля!


 ogoloshensport zal


Звіт перед громадою Щербанів

29 жовтня у районному будинку культури (с. Щербані Полтавського району) про свою роботу перед громадою звітував Щербанівський сільський голова Ігор Процик. Відбулася відверта розмова про зроблене, про перспективи та проблеми села. Місцеві учасники художньої самодіяльності, а також гості з сусіднього Тростянця дали для присутніх чудовий концерт.

 


АМ046 


Зустріч Щербанівського сільського голови Ігоря Процика з жителями Розсошенців


19 жовтня в актовій залі Східно-Української геофізичної експедиції відбулася зустріч жителів села Розсошенці з головою Щербанівської сільської ради Ігорем Проциком. Він прозвітував про свою діяльність, діяльність сільської ради, про зроблене у Розсошенцях і плани на майбутнє.
Після тривалого спілкування з людьми відбувся концерт художніх колективів Щербанівської сільської ради.

 


Приємною новиною для жителів с. Розсошенці та с. Горбанівка стало відкриття хореографічного класу по вул. Геологічна (колишнє приміщення їдальні СУГРЕ). 19 жовтня урочисто відкрив танцклас сільський голова Щербанівської сільської ради Ігор Процик. Він наголосив на тому, що даний заклад буде працювати для всіх вікових категорій населення. Починаючи з діток 2-4 роки – для них незабаром почне функціонувати група раннього розвитку, для дітей шкільного віку – хореографічний гурток, для молоді та старшого покоління – заняття з фітнесу. Сучасно оздоблений інтер’єр, професійні стійки для танцювальних вправ та зручні меблі дають можливість з користю проводити своє дозвілля та професійно займатися хореографією.​​

 


basseyn proect

    Дбаючи про підтримку та розвиток фізичного здоров’я своїх жителів, вивчивши думку громади Щербанівська сільська рада прийшла до висновку - кількість бажаючих займатися спортом та фізичною культурою збільшується з кожним роком, тому з’явилася необхідність будівництва фізкультурно-оздоровчого плавального басейну.
   У 2016 році проект будівництва фізкультурно-оздоровчого басейна у с.Розсошенці направлено на конкурс у Державний фонд регіонального розвитку. Проект високо оцінило журі конкурсу і направлено на його реалізацію у 2017 році 5млн.грн. з Державного бюджету. Крім того, проект має шанси на одержання коштів з державного бюджету у 2018 році.  Сільською радою виготовлено проектно-кошторисну документацію. Рішенням обласної ради будівництво басейну включено у Програму соціально-економічного розвитку Полтавської області, тому кошти надійдуть також з обласного бюджету на умовах співфінансування. Більше 80 % витрат на будівництво басейну взяли на себе Державний фонд регіонального розвитку та обласна влада.
   У 2017 році Державний фонд регіонального розвитку профінансував в Україні на умовах співфінансування будівництво 6 басейнів, серед яких і наш у с.Розсошенці. Для нас – це перемога, адже не кожного дня сільська рада виграє такого роду проекти. Басейн могли побудувати в іншій області, великому місті, але шанс на оздоровлення нації шляхом популяризації плавання дістався саме нам. Тому ми повинні радіти з цього приводу.
    Будівельні роботи по спорудженню басейну вже розпочато. Впевнені, що будівництво буде йти за планом і жителі Щербанівської сільської ради зможуть насолодитися оздоровчими водними процедурами та покращити стан свого здоров’я, а учні гімназії, вихованці дитячого садочка та спортивних секцій зможуть відвідувати заняття плавання під час навчального процесу.

 


5 жовтня 2017 року відбулася 24 сесія 7 скликання
Щербанівської сільської ради, на якій вирішувались такі питання:
1. Про внесення змін до сільського бюджету Щербанівської сільської ради.
2. Про затвердження розпорядження голови.
3. Про надання дозволу на розробку технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок на місцевості.
4. Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок на місцевості.
5. Про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
6. Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
7. Про продовження терміну дії договору оренди земельної ділянки.
8. Про скасування рішення 21 сесії 7 скликання від 11.05.2017.
9. Про надання матеріальної допомоги.
10. Про виплату грошових винагород переможцям спортивних змагань.
11. Про виплату грошової винагороди переможниці конкурсу «Найкращий вчитель року».
12. Про присвоєння, упорядкування адрес.
13. Про затвердження протоколу опікунської ради №5 від 04.10.2017 р.
14. Про затвердження Програми розвитку культури та туризму на території Щербанівської сільської ради на 2016-2018 роки (зі змінами).
15. Про затвердження Програми розвитку фізичної культури і спорту на території Щербанівської сільської ради на 2016-2017 роки (зі змінами).
16. ТСОУ (заключення договору оренди земельної ділянки та визначення відсоткової ставки орендної плати).
17. Розгляд звернення щодо змін терміну дії договору оренди гідротехнічної споруди.
18. Про актуалізацію генпланів с. Гора та с. Нижні Млини.
19. Про перейменування козацької дружини.​

7sklikaniya1 7sklikaniya2

 


Шановні жителі Щербанівської сільської ради!
Згідно Правил благоустрою населених пунктів Щербанівської сільської ради мешканці сіл повинні забезпечити спилювання гілок, що заважають лініям електропередач, гілок, що перешкоджають рухові транспортних засобів та пішоходів. Повинні здійснювати знесення аварійних дерев після відповідних узгоджень, прилеглої, відведеної або наданої в користування території. Дані роботи проводяться власником або користувачами на відстані до 15 м. від межі території садиби включаючи 0,5 м. проїзжої частини від бордюрного каменю.
Щербанівська сільська рада


Краще спортивне село України - ІІІ-тє почесне місце!

З 21 по 24 вересня 2017 року у смт Ворохта Івано-Франківської області на спортивній базі «Україна», відбулися всеукраїнські змагання збірних сільських і селещних рад «Краще спортивне село України», в якому взяли участь команди з усіх куточків України! Полтавщину представляла збірна Щербанівської сільської ради Полтавського району, яка у командному заліку здобула ІІІ-тє почесне місце. «Для нас, це немов перше місце! Радості не має меж. Всі хвилювання уже позаду, але ейфорія після оголошення результатів ще залишається. Жоден з учасників команди не є професійним спортсменом, тому ця перемога для нас дуже вагома. Дякую всій команді за волю до перемоги, незламність духу та невичерпну спортивну енергію!» - говорить сільський голова Щербанівської сільської ради Ігор Процик.

Команда Щербанівської сільської ради:

 1. Капран Олександр Олександрович
 2. Прядченко Григорій Васильович – волейбол
 3. Рудь Павло Олександрович – волейбол
 4. Авксентєв Сергій Сергійович – волейбол
 5. Коломієць Дмитро Вадимович – волейбол
 6. Дінець Максим Володимирович – волейбол
 7. Керекелиця Юрій Васильович – волейбол
 8. Гавриленко Владислав Володимирович – волейбол
 9. Шкарбан Аліна Олегівна – настільний теніс
 10. Обідний Олег Федорович – настільний теніс
 11. Зезекало Віталіна Володимирівна – шахи
 12. Півень Микола Миколайович – шахи
 13. Білоус Віталій Григорович – гирьовий спорт
 14. Нікіфоров Володимир Антонович – перетягування канату
 15. Кучик Олександр Іванович – перетягування канату
 16. Тимошенко Олександр Петрович – перетягування канату
 17. Титаренко Олександр Григорович – перетягування канату
 18. Сердюк Віталій Сергійович – перетягування канату
 19. Титаренко Дмитро Олександрович – перетягування канату


День села у Щербанях

23 вересня Щербані відзначили День села, приурочений до 74-ї річниці визволення від фашистських загарбників. Місцева громадськість вшанувала пам'ять полеглих у Другій світовій біля могили загиблих воїнів, до могили героїв поклали квіти.

На території місцевого Будинку культури тривали розваги для дітей: працювали різні атракціони, малечу розважали герої улюблених мультфільмів.  А найбільший ажіотаж викликала поява на сільській вулиці «паровозика», на якому могли покататися усі бажаючі. Організували і торгівлю овочами та фруктами, медом. А діти мали можливість безкоштовно посмакувати «солодкою ватою», усі бажаючі скуштували потім і смачну кашу з польової кухні.

На честь Дня села учасники художньої самодіяльності Щербанівського сільського будинку культури підготували святковий концерт. В ході цього дійства віншували і старожилів села, і інших шанованих жителів Щербанів.


zbirna

17 вересня 2017 року закінчився І етап з футболу першості ВФСТ «Колос» Полтавського району. Наші команди ДЮСШ та «Олімп» (Розсошенці) посіли перше та третє місце у турнірній таблиці.

Турнірне становище команд чемпіонату Полтавської районної організації ВФСТ «Колос» 2017р. з футболу

станом на 18.09.2017 р. після І-го етапу

Місце

К о м а н д а

І

В

Н

П

М

О

1

ДЮСШ (с. Розсошенці)

18

15

1

2

59:19

46

2

«Злагода-Кірове»

(с. Пальчиківка)

18

13

2

3

62:30

41

3

«Олімп» (с. Розсошенці)

18

12

3

3

68:35

39

4

«Сокіл» (с. Степне)

18

12

2

4

67:26

38

5

«Гренада» (с. Микільське)

18

12

2

4

42:24

38

6

«Дружба» (с. Мачухи)

18

12

0

6

29:33

36

7

«Біолог» (с. Гожули)

18

11

0

7

52:39

33

8

«Промінь» (с. Ковалівка)

18

9

2

7

52:46

29

9

«Нива» (с. Коломацьке)

18

8

4

6

53:36

28

10

«Краяни» (с. Судіївка)

18

9

1

8

44:36

28

11

«Ворскла-Кротенки»

18

8

1

9

37:39

25

12

«Терешки» (с. Терешки)

18

6

3

9

31:38

21

13

«Космос» (с. Тахтаулове)

18

6

2

10

33:42

20

14

«Супрунівка»

(с. Супрунівка)

18

5

0

13

38:45

15

15

«Штурм» (с. Макухівка)

18

4

3

11

27:56

15

16

ПП ім. Калашника

18

4

3

11

21:54

15

17

«Атлетик» (с. Мачухи)

18

3

1

14

22:45

10

18

«Динамо» (с. Божківське)

18

3

1

14

20:51

10

19

«Вікторія» (с. Головач)

18

2

3

13

27:88

9

Бажаємо нашим командам захопливих ігор та подальших перемог!


  У вересні 2017 року у Полтавському ОДА відбулася зустріч голови Полтавської районної державної адміністрації Карімова І.Р, сільського голови Щербанівської сільської ради Процика І.С., начальника ЖЕКу с.Розсошенці Романа О.І. із заступником голови облдержадміністрації Пруглом Олегом Євгеновичем, на якій обговорювалося питання щодо можливості врегулювання заборгованості ЖЕКу с.Розсошенці за спожитий природний газ та енергоносії відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії».
   Також, мова йшла про ефективність переходу громадян на автономне опалення, що дасть можливість індивідуально регулювати споживання природного газу.


12 вересня 2017 року відбулася чергова сесія Щербанівської сільської ради.
Депутати розглянули такі питання:
1. Затвердження технічних документацій із землеустрою щодо встановлення
(відновлення) меж земельної ділянки.
2. Надання дозволу на розробку технічних документацій із землеустрою щодо
встановлення (відновлення) меж земельної ділянки.
3. Затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
4. Надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення
земельних ділянок.
5. Передача земельних ділянок в оренду.
6. Внесення змін в рішення.
7. Надання земельних ділянок у власність.
8. Скасування рішення «Про надання дозволу на розробку проекту
землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
9. Розгляд заяв учасників АТО
10. Затвердження рішення «Про розроблення проектно-кошторисної
документації на «Відновлення елементів благоустрою території обмеженої
вулицею Зоряна та вулицею Карпатська в с. Розсошенці».
11. Передача ставка «Баронівський» на баланс Щербанівської сільської ради.
12. Виділення земельної ділянки для розміщення побутових відходів.
13. Затвердження комплексної схеми розміщення МАФ.
14. Встановлення дорожніх знаків.
15. Затвердження проектно-кошторисної документації та робочих проектів
об’єктів будівництва.
16. Надання матеріальної допомоги.
Найбільш гострим та емоційним було обговорення письмових звернень жителів
с.Щербані та с.Тютюнники, щодо проведення водогону у цих селах. На сесії були
присутні представники Щербанівської громади та с.Тютюнники. Мешканці села,
під впливом місцевих депутатів, розділилися у думках щодо вулиць, якими буде
першочергово прокладений водогін. На минулій сесії депутати прийняли рішення,
що водогін вестимуть по вул.Миру до с.Тютюнники, яка є центральною у селі. Але
деяких депутатів, місцевої та районної ради це не влаштовує, тому вони
підбурюють людей, а робота, тим часом, стоїть. Ще декілька місяців тому, на
будівництво водогону сільська рада спрямувала 1 млн.гривень. Під час
голосування депутати, майже одноголосно, прийняли рішення про будівництво
водогону по вул.Миру, утримався Климко В.М., та один голосував проти.
Одночасно сільська рада, вкотре, звертається до районних депутатів, голови
Полтавської районної ради Кононенка М.М., щодо виконання обіцянки та
виділення коштів на умовах співфінансування, в сумі один мільйон гривень, для
потреб жителів с.Щербані у забезпеченні водою.
Коли пристрасті вгамувалися, сільський голова Процик І.С. запевнив усіх
присутніх у тому, що до кінця 2019 року якісною питною водою будуть забезпечені
всі жителі с.Щербані та с.Тютюнники, незважаючи на кількість та густоту
населення у цих селах.


Кращим спортивним селом Полтавщини 2017 року стала команда

Щербанівської сільської ради!

2 вересня 2017 року на спортивних майданчиках міста Зінькова відбулися обласні фінальні змагання на «Краще спортивне село Полтавщини 2017 року».  Добра атмосфера та чудова погода сприяли учасникам демонструвати свої         найкращі    якості. У змаганнях взяли участь дев’ятнадцять команд, які змагалися у шести видах спорту: волейбол, міні-футбол, шашки, настільний теніс, гирьовий спорт та перетягування канату. Переможцем у загальнокомандному заліку стала збірна Щербанівської сільської ради Полтавського району, яка здобула право захищати нашу область у фіналі Всеукраїнських змагань з 21 по 24 вересня у с. Ворохта, Івано-Франківської області.

Спортивною гордістю Щербанівської громади стали:

 1. Капран Олександр Олександрович – представник збірної команди Щербанівської с/р
 2. Прядченко Григорій Васильович – тренер по волейболу
 3. Лемешко Максим Олександрович - перетягування канату
 4. Кучик Олександр Іванович - перетягування канату
 5. Чиж Ігор Анатолійович - перетягування канату
 6. Тимошенко Олександр Петрович - перетягування канату
 7. Титаренко Олександр Григорович - перетягування канату
 8. Сердюк Віталій Сергійович - перетягування канату
 9. Титаренко Дмитро Олександрович - перетягування канату
 10. Курінний Вадим Юрійович - перетягування канату
 11. Колодяжний Андрій Володимирович - перетягування канату
 12. Рудь Пало Олександрович - волейбол
 13. Руденко Владислав Васильович - волейбол
 14. Коломієць Дмитро Вадимович - волейбол
 15. Керекелиця Юрій Васильович - волейбол
 16. Дінець Максим Володимирович - волейбол
 17. Коротя Інна Дмитрівна - волейбол
 18. Загреба Інна Олександрівна - волейбол
 19. Тріщ Олександра Сергіївна - волейбол
 20. Бабир Дарина Вадимівна - волейбол
 21. Лисенко Дарина Євгеніївна - волейбол
 22. Півень Микола Миколайович - шашки
 23. Топчій Анастасія Сергіївна - шашки
 24. Шкарбан Аліна Олегівна - настільний теніс
 25. Обідний Олег Федорович - настільний теніс
 26. Білоус Віталій Григорович – гирьовий спорт

Бажаємо перемоги у Всеукраїнських змаганнях!!!


   Клуб в с. Розсошенці має більш ніж 60-річну історію існування. Але час бере своє. Десятки років протікав дах, обвалювалася щороку штукатурка. І зараз із радістю спостерігаємо за роботою по заміні покрівлі, та сподіваємося на те, що заклад зможе активізувати свою роботу як для молоді, дітей, так і для старшого покоління.


   У дитячому садочку «Зірочка» с.Розсошенці здійснюється асфальтування території та вимощень біля приміщень установи. Крім того, на місці будівлі СУГРЕ по приготуванню бетонних сумішей, впорядковано територію, яка передається  в користування дитячому садочку. 


   Триває ямковий ремонт дороги у Нижніх Млинах по вул. Кучеренка, а також відмостки у приміщенні Центру дозвілля «Водограй».


   Продовжуються ремонтні роботи у селі Розсошенці. Наразі проведено ремонт всередині будинкових під’їздів та вимощень навколо будинку по вул. Кременчуцька, 16, заасфальтовано місце для сміттєвих баків. 


   Проведено будівництво доріг у с. Щербані з щебеневої суміші вздовж пров. Миру та пров. Садовий. 


Пошук матеріалів

Погода

Погода у Полтаві

вологість:

тиск:

вітер:

Корисні посилання