Свято першого дзвоника у школах

Краща спортивна громада!

Оголошення!

 batki2019

Допоможи дитині-прийми під свій дах!
Шукаємо людей, які готові у своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту. Послуга-сімейний патронат.
Дізнайтеся детальну інформацію: Полтавський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: 56-50-40, 2-48-00
Долучайся! Надай дитині свою професійну підтримку!


2019ogol v1


До уваги жителів громади!
Шановні керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, мешканці багатоквартирних будинків, приватних домоволодінь вам необхідно здійснити заходи щодо забезпечення безперебійної роботи водозаборів, водопровідно-каналізаційних споруд і мереж, систем зливової каналізації, дренажних систем, природних і штучних дренажів для відведення талої та дощової води в умовах можливої повені та паводків на території Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.


Звертаємося до всіх небайдужих людей

за підтримкою та допомогою!!!


Учні Щербанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – активні учасники конкурсів та олімпіад

olimp2019

Ніби нещодавно лише розпочався новий навчальний рік, а школярі вже встигли здобути багато перемог. І семестр нового навчального року був дуже плідним. Закінчився ІІ (районний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів. Учні Щербанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів були активними учасниками змагань, де виявили добрі знання і показали чудовий результат.
Наші школярі брали участь у олімпіадах з української мови та літератури, математики, англійської мови, історії, біології, екології, фізики, інформаційних технологій і трудового навчання, де всюди здобули не по одному призовому місцю. Загалом маємо 22 призових місця, з них п’ять дипломів– І ступеня, чотирнадцять – ІІ ступеня, три – ІІІ ступеня.
Також учні брали участь у математичних змаганнях імені М.В.Остроградського (ІІ і ІІІ місця), Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика (два перших і одне друге місце), Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (ІІІ місце).
Маємо результати у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН у секціях «Англійська мова» (ІІ місце), «Українська мова» (ІІ місце).
Команди учнів школи були учасниками районної Спартакіади школярів з міні-футболу, настільного тенісу, баскетболу та баскетболу 3*3. Призерами стала команда дівчат, які посіли ІІІ місце у змаганнях з баскетболу 3*3.
Варто відзначити ученицю 8 класу Добродомову Валерію, ученицю 9 класу Свириденко Валерію, учениць 10 класу Кондратенко Юлію та Малашенко Анну, які стали переможцями та призерами не з одного предмета.
Призерів підготували такі вчителі: Андрієць М.М., Баланова Н.Г., Бондарчук Л.М., Гришко В.Я., Разуменко О.В., Шаповал О.Б., Шаповал С.Ф.
Окрім цих конкурсів, учні школи стали активними учасниками математичного конкурсу «Кенгуру», «Гринвіч» ( англійська мова), «Бобер» (інформатика) та Всеукраїнської онлайн-олімпіади з української мови «Осінь – 2018» від проекту «Всеосвіта», де також виявили гарні знання.


 


Щербанівська громада відзначила Новий рік низкою заходів.

Заклади освіти провели новорічні ранки, бібліотеки — тематичні виставки, а творчі майстерні представили виставки робіт своїх вихованців. Також учні усіх початкових класів громади відвідали казкову виставу, яку підготували співробітники відділу культури сільради.

Дорослих святковою програмою вітали творчі колективи будинків культури Щербанів та Великого Тростянця. У Розсошенцях влаштували новорічну дискотеку, а в Щербанях (Радгосп) новорічне небо прикрасив феєрверк.


Необхідність створення нових та розширення існуючих об’єктів та територій природно-заповідного фонду Полтавщини

zapovidnik

Природно-заповідний фонд України (ПЗФ) є національним надбанням народу України та невід'ємною частиною Всесвітньої природної та культурної спадщини. Екологічні системи та окремі об'єкти, що входять до їхнього складу, забезпечують не тільки збереження унікальних природних ландшафтів та біологічного різноманіття країни, а й сприяють сталому екологічному розвитку навколишнього природного середовища. Саме тому території та об'єкти природно-заповідного фонду виступають ключовими елементами у національній екологічній мережі.
Незважаючи на те, що території природно-заповідного фонду мають тенденцію до збільшення, їх частка в Україні є недостатньою і продовжує залишатися значно меншою, ніж у більшості країн Європи, де площі, зайняті природно-заповідними територіями, становлять у середньому 15% території. Так, наприклад, частка територій природно-заповідного фонду Полтавської області становить лише 4,95% від загальної площі області. Відповідно до Закону України «Про основні принципи (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року» саме поширення існуючих та створення нових територій природно-заповідного фонду сприятиме досягненню головної стратегічної мети – збалансованого екологічного розвитку країни та припиненню процесів деградації довкілля.
Території природно-заповідного фонду являють собою певні екологічні природні системи, які утворювалися протягом тривалого часу живими організмами та середовищем, в якому вони існують, з тісним взаємозв'язком і взаємодією всіх компонентів системи, що характеризуються унікальністю та особливою екологічною цінністю.
Основними функціями природоохоронних територій є:
- підтримка чи розширення зони природного існування певних видів;
- підтримка чи покращення поширення, міграції та/або генетичного обміну певних видів;
- відновлення якості ареалів існування;
- захист видів, які знаходяться під загрозою зникнення, уразливих, ключових чи комплексних видів;
- підтримка чи покращення гідрологічних функцій;
- підтримка чи покращення екологічної якості;
- контроль ерозії;
- захист цінних ландшафтних форм;
- підтримка біоценозу на територіях, забруднених радіацією;
- та забезпечення взаємозв’язку з сусідніми транскордонними територіями.
Нажаль, розширення існуючих та створення нових територій та об’єктів природно-заповідного фонду в Полтавській області відбувається не так швидко, як того хотілося б. Погіршує ситуацію ще й те, що останні зміни до законодавства України (в редакції Закону України «Про природо-заповідний фонд України» № 2362-19 від 22.03.2018) обмежують рубки та забороняють полювання у заказниках, пам’ятках природи місцевого значення та заповідних урочищах.
Проте, нещодавно Міністерство екології та природних ресурсів України для полегшення роботи науковців, громадськості та органів місцевої влади при створенні територій та об’єктів природно-заповідного фонду затвердило Методичні рекомендації щодо розроблення проектів створення природних територій та об’єктів природно-заповідного фонду України (Методичні рекомендації).
Використання Методичних рекомендацій дозволить забезпечити уніфікований підхід до розроблення та затвердження проектів створення природних територій та об’єктів природно-заповідного фонду України, що дозволить підвищити якість документів, які є підставою для розроблення проектів Указів Президента України про створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
Дані Методичні рекомендації не є нормативно-правовим актом, не встановлюють нових правових норм та відтворюють позицію Мінприроди як уповноваженого органу державного управління в галузі організації, охорони та використання природно-заповідного фонду. Цей документ узагальнює та використовує практику Мінприроди, а також напрацювання органів місцевої влади та наукових установ. Використовуючи зазначені матеріали, на основі законодавства України запропоновано базові положення для розроблення проектів створення природних територій та об’єктів природно-заповідного фонду України.
Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації наголошує на тому, що площі природно-заповідного фонду Полтавщини необхідно постійно розширювати, адже всі об'єкти ПЗФ можуть використовуватися у короткостроковому відпочинку, бути рекреаційними ресурсами під час пішохідного, велосипедного або кінного туризму, представляти дестинацію (місце призначення) при прокладанні оглядових або тематичних маршрутів. Розширювати території природно-заповідного фонду потрібно насамперед за рахунок ділянок, які менше змінені господарською діяльністю людини або територій, на яких трапляються види рослин і тварин, що занесені до Червоної книги.


В громаді відкрили музей військової історії України!

Знаходиться він у Розсошенській гімназії. Урочисте відкриття музею провели в День Збройних сил України. На захід завітали голова Щербанівської громади, ветеран АТО і волонтери. Цікаво, що екскурсоводи музею – вихованці дружини «Орлан» Розсошенської гімназії.

Військово-патріотичне виховання – один з напрямків роботи сільради з підростаючим поколіннями та дорослим населенням. Знання славних і знакових сторінок нашої історії допомагає виховувати патріотів і свідомих громадян. І наш новий музей сприятиме цьому - говорить голова Щербанівської сільської ради Ігор Процик.

 


У Розсошенцях на вулиці Геологічній кладуть тротуарну плитку.

Попри зимову погоду робота триває, адже мінусова температура та сніг не впливають на якість роботи. Новий тротуар у Розсошенцях – не одинична акція, а частина масштабного плану оновлення тротуарів по всій громаді. Все для безпеки пішоходів.

plitka plitka2

 


У Щербанівській громаді День Гідності та Свободи відзначили низкою заходів.

У навчальних закладах провели лінійки, флешмоби, інформаційно-просвітницькі заходи, тематичні книжкові виставки в бібліотеках. Особливу увагу приділили маленьким жителям нашої громади. При Будинках культури працювали гуртки художньо-естетичного напрямку, де діти створювали чарівні композиції, що спонукають до виховання патріотичних почуттів, гордості за ту державу, у якій вони народилися і зростають.
Крім того, провели богослужіння на вшанування пам'яті героїв Небесної сотні.
Керівники району і голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку у Щербанях. Голова громади закликав підростаюче покоління бути гідними синами своєї землі, знати минуле та дбати про майбутнє.

 


Оголошення

Громадські слухання

Оголошується проведення презентації та громадських слухань щодо врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації «Детальний план території земельної ділянки загальною площею 1,3664га, яка розташована за межами населених пунктів біля с.Гора в адміністративних межах Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області».

Метою даної роботи є - - організація забудови земельної ділянки площею 1,3664га (кадастровий номер 5324087700:00:029:0064), яка розташована за межами населених пунктів біля с.Гора в адміністративних межах Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області з розміщенням складу для зберігання та ремонту сільськогосподарської техніки; визначення функціонального призначення та параметрів забудови, просторової композиції та ландшафтної організації території проектування; визначення всіх планувальних обмежень у використанні території згідно з державними будівельними нормами та санітарно-гігієнічними вимогами; визначення містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки.

Замовник документації - Полтавська районна державна адміністрація Полтавської області, Полтавська обл., м.Полтава, вул.Шевченка,5.

Розробник - ФО-П Плахтюк С.Ю.

Підстава для проектування - Розпорядження голови Полтавської районної державної адміністрації за №157 від 05.04.2018.

Ознайомитися з проектом містобудівної документації можна в приміщенні Щербанівської сільської ради та на офіційному веб-сайті уповноваженого органу.

Відповідальна особа за організацію розгляду пропозицій - Полтавська районна державна адміністрація.

Термін подання пропозицій - на протязі місяця з моменту публікації даного оголошення. Додатково.


gurtki

Все ще не знаєте, як розвивати вашу талановиту дитину? Який напрямок обрати та куди повести? Тоді ця інформація точно для вас!

У Щербанівській громаді працює 81 гурток для дітей і молоді. Тобто у вас є як мінімум кілька десятків варіантів організувати корисне дозвілля для своєї дитини.
Обрати є з чого – і за напрямками, і за графіком, і за місцем. Сам графік роботи гуртків ОТГ тут – https://drive.google.com/…/1tW7FTLZbZyoW0v1FDmjcE5qBwp…/view.

Обирайте і приходьте!


newsotg2018

    Детальніше


Щербанівська ОТГ – унікальна! І ви маєте це побачити! Історичність і сучасність. Духовність і зелений туризм. Первозданна природа та автошляхи. Річка, пляжі, поля, ліси. Усе це чекає на вас у Щербанівській об’єднаній громаді. Приїжджайте та повертайтесь до нас ЩЕ!


До Уваги орендарів!
Оголошення орендодавця – Відділ освіти виконавчого комітету Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області оголошує про намір передати в оренду об’єкти комунальної власності майна щодо яких надійшли заяви. Детальніше.


Оголошення орендодавця -

Відділ освіти виконавчого комітету Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області оголошує про намір передати в оренду об’єкти комунальної власності майна щодо яких надійшли заяви. Детальніше.


Щербанівська громада відкрита для інвесторів!

Голова Щербанівської сільської ради Ігор Процик взяв участь в інформативному форумі «Полтавщина інвестиційна» і презентував інвестиційний потенціал Щербанівської ОТГ.
На форумі обговорювали використання інструментів залучення інвестицій. Цікавими стали історії успіху з реалізації інвестиційних проектів, розвитку індустріальних парків та використання маркетингу й брендування міст на сучасному рівні.
Сьогодення вимагає не просто презентувати громаду та якісно реалізовувати свої повноваження в соціально-економічній сфері, а й бути готовими розвиватися за рахунок залучення інвестиційних ресурсів. Варто демонструвати свій потенціал і напрацьовувати канали співпраці з інвесторами. Саме це є запорукою успішного розвитку територіальних громад та України в цілому.


Козацькому роду нема переводу!

На минулих вихідних у Щербанівській об’єднаній громаді відсвяткували День захисника України та День Українського козацтва. Для найменших жителів нашої громади, вихованців Розсошенського дитячого садочка «Зірочка» провели обряд посвяти у козачата, влаштували козацькі забави, танцювали разом з мамами і татами. У Тростянецькому дошкільному закладі «Колосок» вихователі організували для діток ігри та розваги, які спрямовані на відродження звичаїв та традицій рідного краю.
Патріотично-просвітницькі заходи провели і у школах громади. У бібліотеках діють тематичні виставки.
Святкові заходи відбулися у Щербанях та Великому Тростянці. Самодіяльні колективи та майстрині з декоративно-прикладного мистецтва Щербанівської громади долучилися і до районного свята. Голова громади Ігор Процик вручив учасникам бойових дій почесні грамоти Щербанівської сільської ради, а наші захисники Ігор Бернадський та Ігор Кузурман отримали відзнаки Президента України.
Великою концертною програмою вітали захисників учасники народних творчих колективів Щербанівського і Тростянецького будинку культуру. Зі сцени лунали патріотичні пісні у виконанні справжніх козаків та козачок та дзвінкі дитячі голоси.
День захисника України для сучасної української історії набуває особливого значення. Адже частина країни окупована, на Сході йдуть бойові дії. І тільки хоробрість та стійкість наших захисників дарують мирне небо іншій частині української землі. Шануємо і пам’ятаємо всіх тих, хто поклав своє життя за незалежність України. Молимося за тих, хто робить це зараз, у час нової загрози. Любі захисники! Ви – наші герої, наша надія. Бажаємо вам козацької відваги, удачі, віри в перемогу, сили та терпіння. Повертайтеся додому живими – звертається до захисників голова Щербанівської громади Ігор Процик.


День людей похилого віку в громаді!

Сьогодні в громаді вшановують людей поважного віку.
Територіальний центр соціального обслуговування і відділ культури Щербанівської сільради організували святковий концерт з нагоди Дня людей похилого віку. В програмі заходу - виступи самодіяльних колективів громади: пісні, вірші, інструментальні композиції, танці. На честь ветеранів праці лунали слова вітання, адже серед присутніх було немало людей незвичайної долі та цікавим життєвим і професійним шляхом. Також гостей заходу пригощали гарячим чаєм та солодкими смаколиками. З привітальними словами до громади звернулися депутат сільської ради Лідія Таровик та директор терцентру Олена Каменцева.


Щербанівська ОТГ – краща в Україні!

otg1

Це не фантазія і не фейк. Це данні Міністерства фінансів України, Держказначейства, Держслужба статистики, а також експертів Групи фінансового моніторінгу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні. Серед об’єднаних громад з чисельністю населення більше 10 тис. жителів Щербанівська ОТГ є першою за динамікою надходжень місцевих податків і зборів.

otg2
Такі показники є результатом роботи сільради, депутатського корпусу, активних громадян і всіх небайдужих мешканців ОТГ. Крім того, ми завжди відчуваємо підтримку обласної влади, зокрема голови Полтавської ОДА Валерій Головко (Valeriy Golovko)

Головне – не зупинятися і працювати далі заради людей, заради громади.   


 У селі Гора відзначили День села

Свято розпочалося сільськогосподарським ярмарком і продовжилося розвагами для дітей. Для малечі облаштували надувну гірку, батут, локації для майстрів із аква-гриму й майстер-класів із виготовлення поробок, запросили аніматорів. Дітей пригощали морозивом, а дорослих — кашею.
Концерт підготували з великою кількістю пісень, танцювальних композицій, гуморесок, театральних номерів.
Директор Центру дозвілля «Водограй», депутат сільської ради Лідія Таровик відзначила, що в організації свята брали участь майже всі творчі колективи Щербанівської ОТГ.
— Вперше у нас проходить свято в умовах ОТГ. Концертну програму створили завдяки колективам, які працюють на території Щербанівської сільської ради. Залучені і дорослі, і ветерани, і діти. Усі колективи дуже різнопланові, цікаві. Тож і програма вийшла досить великою, — розповідає Лідія Таровик.
Після концерту влаштували феєрверк і дискотеку.
— Свято — розкішне. Дякуємо голові громади Ігорю Процику за те, що виділив стільки ресурсів для наших дітей — вони всі задоволені. Дякую і сільраді за допомогу в організації заходу. Такі свята об’єднують людей, роблять їх дружнішими, дають відчути родинну спорідненість, — говорить депутат сільської ради Марина Федотова.


До уваги! Гарна новина для родин новонароджених.

З 1 вересня за державним пілотним проектом видаватимуть «Пакунок малюка», вартістю у п'ять тисяч гривень. У набір входитимуть базові речі, необхідні для малечі в перші дні життя. Вміст коробки змінюють, враховуючи поради й критику батьків. На даний час це: підгузки одноразові, серветки вологі, різні пелюшки, шапочки, боді (з коротким та довгим рукавом), повзунки, чоловічки, шкарпетки, термометр для води та тіла, ножиці, ковдра тепла, матрац, рушник махровий для купання, крем, рідке мило та шампунь для дитини, коробка-колиска із міцного картону.

baby001   baby002

 


У школах Щербанівської громади пролунали перші дзвоники.

Перші дзвоники пролунали у школах Щербанівської об’єднаної громади. В оновлені класи зайшли учні чотирьох шкіл, за новенькі парти, у капітально відремонтовані кімнати, сіли майже 180 першокласників. Вперше побачили школярі і новенький шкільний автобус, який придбали за кошти обласної та сільської ради.
Відтепер учні отримуватимуть у школах знання за вимогами «Нової української школи». Вони не лише сидітимуть на уроках, а й зможуть відпочити та розважитися у навчально-пізнавальній та ігровій зоні. Тепер школи мають килимок для ранкових зустрічей, парти-трансформери, куточок живої природи та сучасну оргтехніку.
На свято Першого дзвоника завітали і почесні гості, на чолі з головою Полтавської облдержадміністрації Валерієм Головком. Він подарував підручники та спортивний інвентар для учнів шкіл. Тепер якість освітніх послуг покращиться, а діти отримуватимуть нові знання із задоволенням!


rishen22 2018


Серпнева педагогічна конференція Щербанівської об'єднаної громади

У Щербанівському НВК відбулася конференція «Розвиток системи освіти Щербанівської громади в умовах реформування: основні завдання на 2018-2019 навчальний рік». 118 вчителів з усієї ОТГ обговорили найближчі плани та перспективи розвитку освіти в громаді.
Голова ОТГ Ігор Процик запевнив, що навчальні заклади завжди матимуть всебічну підтримку громади. Адже якісна освіта – інвестиція у майбутнє.
Великі сподівання покладають вчителі на Нову українську школу. Вона повинна підтримувати в дітей інтерес до навчання та сприяти професіональному зростанню педагогів.
Начальник відділу освіти Щербанівської ОТГ Інна Важеніна презентувала відео про школи громади, де діти, батьки й вчителі ділились своїми думками щодо образу сучасного прогресивного навчального закладу.


Тростянець гучно відсвяткував День села

Великий Тростянець відгуляв одночасно три свята: День села, день Державного Прапору та День Незалежності. Свята такого розмаху село не бачило багато років.
Найбільше задоволення отримали діти. Для них підготували атракціони, ігрові зони, майстер-класи та творчі лабораторії. Малеча ласувала морозивом, квасом і кашею.
Керівники району та голова Щербанівської громади Ігор Процик нагородили визначних мешканців Великого Тростянця грамотами, а малюкам роздали подарунки.
У концертній програмі брали участь майже всі самодіяльні колективи громади. Тож глядачі побачили виступи на будь-який смак: пісенні, танцювальні, інструментальні, театральні. Виступали як досвідчені артисти, так і юні таланти. На завершення свята - яскраве фаєр-шоу.


"Краще спортивне село 2018". Перемога наша!!!

На вихідних у Кобеляках відбулися обласні змагання на "Краще спортивне село 2018" за підтримки ГО "ВФСТ «Колос". Другий рік поспіль команда Щербанівської сільської ради здобуває впевнену перемогу. 18 команд Полтавщини боролися у напружених поєдинках за перше місце в 6 видах спорту: настільному тенісі, гирьовому спорті, шашках, волейболі, перетягуванні канату, міні-футболі.

20 вересня щербанівські спортсмени будуть боротися за звання кращих на змаганнях всеукраїнського рівня у Ворохті.
Громада пишається Вами! Вболіваймо за нові досягнення нашої команди!


На Горбанівській 1Б в Розсошенцях встановили вуличні тренажери!

Гарний приклад співпраці громади, депутата та сільради – на подвір'ї будинку по вул. Горбанівській, 1Б у Розсошенцях.Там за ініціативи депутата Олександра Лихопуда сільська рада встановила вуличні тренажери на території дитячого майданчика. Місця вистачить усім – і дорослим, і дітлахам. Тепер малечу з двору важко забрати. А ще в цьому дворі жителі облаштували собі дерев'яну альтанку, де ховаються від серпневої спеки.


До уваги!

ambroziya18


Про затвердження Положення про уповноважену особу з питань запобігання корупції та Плану заходів щодо запобігання корупції у відділі освіти виконавчого комітету Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області на 2018 рік


Верховна Рада України прийняла другий пакет законів#ЧужихДітейНеБуває

ЗаконУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (№8296 від 19.04.2018, прийнятий 03.07.2018).
    Детальніше


ЩЕРБАНІВСЬКА ОБ’ЄДНАНА ГРОМАДА ГУЧНО ВІДЗНАЧИЛА ДЕНЬ СЕЛА РОЗСОШЕНЦІ ТА ГОРБАНІВКА

День села Розсошенці та Горбанівка відзначати разом почали три роки тому. Це стало гарною традицією.
Святкували біля Розсошенської гімназії. Облаштували багато різноманітних зон — і з майстер-класами з хенд-мейду та приготування хот-догів і попкорну, і з батутами, гойдалками та запрошеними аніматорами, і з пригощаннями. Придбати справжні українські вишиванки та віночки можна було у виставковій зоні.
— Атракціони, майстер-класи, різноманітні розваги для будь-якого віку. Кожен міг знайти собі розвагу по душі. Концерт відкрили наші самодіяльні та запрошені художні колективи, — говорить депутат Щербанівської сільської ради Тетяна Веркалець.
Святковий концерт мав насичений сценарій. Співали, танцювали, читали вірші, грали на різноманітних інструментах художні колективи Щербанівської об’єднаної громади, а також гості з міста Полтави. Додав драйву до настрою глядачів гурт «Живі барабани». А родзинкою свята став виступ гурту «Діти Фрістайла».
— Сьогодні дуже чудове свято. Вважаю, що поєднувати релігійні свята, етнічність та сучасність — це дуже добре. Також правильне і єднання цих двох сіл. Адже вони розрослися і об’єдналися: навіть деякі хати територіально на половину знаходяться у Горбанівці, а на половину — в Розсошенцях, — говорить голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик.
Під час концерту вручили подяки та цінні подарунки сімейним парам, які прожили в шлюбі більше 50 років. А також відзначили атовця Олексія Сомова з с.Гора за активну громадську позицію, патріотизм, сумлінне батьківство, значний внесок у виховання дітей у сім’ї, збереження та розвиток сімейних традицій, підвищення рівня духовних, моральних цінностей й авторитету української родини
Завершилося свято фаєр-шоу та дискотекою.
Свого часу Розсошенці приєдналися до традиції Горбанівки святкувати День села. Там цей день пов’язаний із храмовим святом, а воно — з давньою легендою про ікону Божої матері. За переказами, козак Горбань під час косовиці зачепився за щось у землі й зламав косу. Виявилося, вона вдарилася об ікону Богоматері й порізала її лик під правим оком, з якого потім покотилася сльоза.
На честь козака назвали й саме село. Відтоді 13 липня під час богослужіння відбувається хвалебна відправа Горбанівській Божій матері.
— Село Горбанівка дуже давнє з цікавою історією. Уже котрий рік свято розділяємо з Розсошенцями. Гуляння цього року активні, пізнавальні та масові. Зон для відпочинку багато на будь-який смак та вік. Кашу, до речі, ми зі спеціалістом сільської ради Володимиром Півнем допомагали варити, — розповідає депутат Щербанівської сільської ради від Горбанівки Анатолій Пуха.

 


Шановні жителі с.Розсошенці!

Повідомляємо Вас про те, що на території села невідомі особи розклеїли, від імені Щербанівської сільської ради, оголошення про індивідуальне опалення. Будьте пильними та обачними, адже інформація є недостовірною та провокаційною. Щодо встановлення  індивідуального опалення, біля Ваших будинків, спеціалісти сільської ради будуть проводити колективні зібрання. Дякуємо за розуміння!

Щербанівська сільська рада


У Розсошенцях встановили новий дитячий майданчик

За сприяння Щербанівської сільської ради новенький дитячий майданчик з’явився у дворах будинків по вулиці Геофізичній, 7 та Кременчуцькій, 8.
Дітлахи уважно спостерігали за облаштуванням майданчика і з нетерпінням чекали на закінчення робіт. Тепер малеча проводить більшу частину свого дозвілля граючись на майданчику. Щасливі обличчя діток – що може бути кращим?


У Малому Тростянці заасфальтували аварійну дорогу

На вулиці Садовій тривалий час дорога була в аварійному стані. Покращували її щебеневою відсипкою. Але це рятувало ситуацію лише трохи.
Минулого місяця на цій вулиці, нарешті, з’явилось гарне асфальтне покриття. Сьогодні новою дорогою в Малому Тростянці можна безперешкодно доїхати до місць із неймовірними краєвидами та насолодитися приємним відпочинком.


Що варто знати про домашнє насилля!

Питання домашнього та ґендерного насильства залишається актуальною для українського суспільства, де досі відкрито говорити на цю болючу тему та визнавати її існування непросто.

Сором, відчай, почуття провини — саме такі емоції та почуття супроводжують жінку, яка стала жертвою насильства з боку своїх близьких (партнера, чоловіка, батька, вітчима тощо). Замість того, щоб про це розказати рідним, викликати поліцію, піти від партнера-агресора, жінка обирає шлях мовчати, бо говорити про це соромно, бо треба терпіти, бо ж не годиться виносити сміття з хати, тим паче викликати правоохоронців… Випадки, коли жінка підіймає руку на свого чоловіка, також існують, хоча вони і не такі поширені. У такому разі допомоги потребує чоловік. Динаміка сімей, у яких проявляється насильство, досить складна, тому розібратися без допомоги, зокрема сімейних психологів, соціальних працівників, юристів практично неможливо. Перший крок, який варто зробити, — перестати звинувачувати себе, думати, що якщо чоловік б’є, значить любить і це нормально. У такий ситуації варто не вагаючись звернутися по допомогу!

Що таке насильство?

Першим проявом фізичного насильства — є вербальне насильство. Партнер вдарить не відразу, спочатку він буде проявляти свою агресію через погрози, лайку, голосно кричати і залякувати. Через деякий час словесна агресія перейде у стадію фізичної (сексуальної).

Відповідно до Закону «Про попередження насильства в сім’ї», насильство буває фізичним, сексуальним, психологічним (шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування) чи економічним (умисне позбавлення житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я).

Що робити у випадку насильства в сім’ї?

Насильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров’ю.

Якщо життя у Вашій сім’ї перетворилося на жах, зволікати не варто. Складіть заздалегідь план своїх дій – що робити, куди піти в разі небезпеки. Якщо необхідно піти з дому – підготуйтесь: зберіть найнеобхідніші речі, ліки, одяг, ключі, особисті документи та документи, що підтверджують Ваші права власності на житло, машину тощо. У випадку, якщо з Вами будуть діти – також підготуйте все необхідне.

Визначте не одне, а декілька місць, де Ви могли б сховатися, якщо підете з дому. Пам’ятайте адреси, номери телефонів людей, яким Ви можете довіритися у випадку загрози вчинення насильства, або організацій, до яких маєте намір звернутися.

Заздалегідь продумайте можливі вирішення важливих юридичних питань, якщо Ви зважилися піти та розірвати сімейні стосунки – питання спільного майна, місця проживання дітей та виплати аліментів. Юристи соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді чи громадських організацій можуть надати вам безкоштовну консультацію, якою варто скористатися.

Також подумайте про те, як уберегти дітей від повторення ситуації насильства – домовтеся й підготуйте необхідні документи для керівника дитячої установи або навчального закладу про те, що дітьми опікуєтеся тільки Ви і ніхто, крім Вас, не має права забирати їх.

Якщо Вам чи Вашим дітям уже завдали тілесних ушкоджень, обов’язково розкажіть про це працівникові поліції та зверніться до медичної установи. Медичні висновки про отримані тілесні ушкодження можуть бути вагомим доказом того, що сталося.

Не дозволяйте нікому принижувати та ображати Вас. Уявіть найгірший розвиток подій та свій стан у такому випадку. Також уявіть своє життя без насильства. Намагайтеся досягнути бажаних змін. Якщо Ви не можете визначитися щодо подальшого життя або Вам важко прийняти рішення – скористайтеся безкоштовними психологічними консультаціями соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та неурядових організацій.

Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?

  • До дільничного інспектора поліції.
  • До кримінальної поліції у справах дітей.
  • До центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
  • До управління сім’ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій.
  • До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.

Звернення необхідно подавати у письмовій формі на ім’я керівника органу влади із зазначенням своїх повних координат (П.І.Б., місце проживання, контактні телефони). У ньому коротко та чітко вказуються всі обставини справи та висловлюється конкретна вимога стосовно наслідків заяви, наприклад «Прошу притягнути винних осіб до відповідальності». Подавайте факти, що можуть бути підтверджені документально чи іншими об’єктивними доказами. Радимо надсилати звернення рекомендованим листом.

Дільничний інспектор поліції розглядає повідомлення про вчинення насильства в сім’ї або реальну загрозу його вчинення відповідно до Порядку розгляду таких заяв та повідомлень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 26 квітня 2003 року № 616, та актів МВС. Дільничні інспектори повинні виїхати (вийти) на місце конфлікту в кількості не менше двох працівників. Вони зобов’язані прийняти Вашу заяву, роз’яснити Ваші права, задокументувати факт правопорушення, зібрати характеризуючий матеріал на кривдника (спосіб життя, характер, поведінка в побуті, вживання спиртних напоїв, схильність до насильницьких проявів тощо), поставити його на профілактичний облік, винести кривднику офіційне письмове попередження про неприпустимість учинення насильства в сім’ї, скласти адміністративний протокол за статтею 173-2 КпАП, заповнити спеціальну картку обліку факту скоєння насильства в сім’ї та у триденний термін направити її до управління (відділу) у справах сім’ї та молоді місцевої держадміністрації, а у випадках скоєння насильства в сім’ї відносно неповнолітнього чи за його присутності – ще й до служби у справах неповнолітніх місцевої держадміністрації. Якщо кривдник уже перебуває на обліку за вчинення насильства в сім’ї, йому виноситься захисний припис, який погоджується з начальником відповідного  органу Національної поліції і прокурором району. Поліція зобов’язана здійснювати контроль за місцем проживання кривдника.

Пам’ятайте, що спричинення будь-якого виду тілесних ушкоджень, а також вчинення будь-яких інших дій проти життя та здоров’я, волі, честі чи гідності особи, а також проти статевої недоторканості, є злочинами. За ці та інші правопорушення передбачена кримінальна відповідальність! Перебування з кривдником в сімейних відносинах не виключає необхідності притягнення його до кримінальної відповідальності. Саме тому, якщо Ви стали жертвою злочину, необхідно звертатись до поліції із заявою про злочин та наполягти, щоб відкрили кримінальне провадження, внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, негайно призначили судово-медичну експертизу тощо.

Безкоштовні консультації

Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного).

Національна дитяча “гаряча лінія”: 0 800 500 335 або 772 (для дзвінків з мобільного).

Якщо  Ви зазнали насильства в сім’ї, звертайтесь до Щербанівської сільської ради за телефоном: 0988305944

nasilstvo1  nasilstvo2  nasilstvo31

Щербанівська громада відсвяткувала День молоді
та День Конституції України

На вихідних в Щербанівській ОТГ відзначили День молоді й День Конституції. Святкування символічно об’єднали, адже підростаюче покоління уособлює майбутнє нашої молодої країни.
У районному будинку культури Щербанівська сільська рада як співорганізатор заходу подбала про дітей, молодь та дорослих. Для малечі організували розважальну програму з аніматорами, майстер-класи, надувні гірки, батути, солодку вату. Пригощали ще й смачною польовою кашею. Для молоді й дорослих увечері пройшла дискотека.
Під час концерту голова Щербанівської сільської ради Ігор Процик нагородив почесними грамотами активну молодь, яка працює на благо громади. Зокрема, спеціаліста відділу сім’ї, молоді та спорту Олександра Капрана й художнього керівника Центру дозвілля «Водограй» Ігоря Радька. Також почесну грамоту з цінним подарунком отримала Тетяна Корабельнікова, якій Указом Президента присвоєно почесне звання «Мати героїня».
У Великому Тростянці зі сцени лунали патріотичні пісні, юні вихованці вокального гуртка демонстрували свою майстерність. Організатори свята влаштували на місцевому стадіоні легкоатлетичний забіг, присвячений акції «Молодь обирає здоров’я». Переможців нагородили кубками, медалями та грамотами, інших учасників – цінними подарунками. Діти розважалися на надувній гірці та батуті, смакували ватою.
Щербанівський сільський будинок культури та Центр дозвілля «Водограй» , що у Нижніх Млинах, зустрічали своїх гостей два дні, з нагоди Дня молоді та Дня Конституції. Глядачі переглянули концерт, ознайомилися з виставкою декоративного-прикладного мистецтва, роботами народних умільців. По закінченню свята для жителів сіл була проведена культурно-розвжальна програма для молоді.
Розсошенська громада зібралася у сільському будинку культури на святковий концерт. Співом присутніх привітали з Днем Конституції Діана Кудря, чоловічий ансамбль «Явір», дует Феоктистових, Григорій Зірка, колектив «Розсошаночка» та інші виконавці.
На заході представили нового директора Розсошенського будинку культури Євгена Московку. Він пообіцяв, що заклад тепер працюватиме по-новому: дозвілля організовуватимуть для мешканців усіх вікових категорій.
Свята вдалися на славу – діти та дорослі отримали заряд позитивної енергії, якого вистачить до кінця літа!


Щербанівська ОТГ стала кращою спортивною громадою Полтавщини!

23 червня у Миргороді більше 20 об’єднаних територіальних громад Полтавщини зібралися на спортивні змагання та визначали хто представлятиме область на всеукраїнській спартакіаді. Організували захід у Миргороді ВФСТ «Колос» в Полтавській області.
Змагання провели з настільного тенісу, міні-футболу, волейболу, перетягуванню канату та гирьового спорту. Окрім вищеназваних видів, організатори влаштували й змагання для родин: «Мама, тато, я — спортивна сім’я».
Участь у волейбольних змаганнях взяло 12 об’єднаних громад Полтавської області: Сенчанська, Засульська, Решетилівська, Щербанівська, Глобинська, Бутенківська, Сергіївська, Петрівсько- Роменська, Нехворощанська, Мачухівська, Пришибська, Шишацька.
Першість отримала Глобинська громада, друге посіла Щербанівська ОТГ.
З міні-футболу Щербанівська ОТГ отримала 4 місце.
У настільному тенісі Щербанівську громаду представляли Олег Обідний і Аліна Шкарбан. Обидва спортсмени грають вже не перший рік, постійно беруть участь в районних та всеукраїнських змаганнях.
У Миргороді Аліна Шкарбан посіла перше місце, а Олег Обідний — 10.
У гирьовому спорті перше місце посів спортсмен Щербанівської громади Віталій Білоус, який 225 разів зміг підняти гирю.
У перетягуванні канату спортсмени з Щербанівської ОТГ зайняли четверте місце.
Від Щербанівської ОТГ участь у родинних змаганнях взяла сім’я Бровар. Згідно із сумарною кількістю балів, які отримала команда в результаті кожного етапу, посіли четверте місце.
Такі результати привели Щербанівську ОТГ до першого загальнокомандного місця. Організатори конкурсу нагородили спортсменів кубком і медалями за їхні здобутки. Також за те, що громада посіла перше місце, представники Полтавської ОДА привітала їх 50 тисячами гривень — на нову форму.
Спортсмени з нетерпінням чекають всеукраїнських змагань, наполегливо тренуються та підвищують свій професійний рівень. Бажаємо подальших перемог, наснаги та козацького здоров’я.


На радість малечі - нові дитячі майданчики!

Літо для малечі зі Щербанівської громади розпочалося із приємних сюрпризів і хороших перспектив провести канікули з користю на свіжому повітрі. Вже наші дітлахи радо освоюють новенькі розважальні комплекси "Малюк" на дитячих майданчиках с.Щербані, вул.Центральна, 12, с.М.Тростянець, вул.Гоголя, с.Розсошенці, вул. Гагаріна, 7. ​


Освітня діяльність національних природних парків Полтавщини

park2018 01

Природно-заповідний фонд України – ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об'єкти, які мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища.
Згідно з Законом України «Про природно-заповідний фонд України» території та об’єкти ПЗФ, окрім іншого, можуть використовуватися в науково-дослідних та освітньо-виховних цілях.
Саме з цією метою 5 червня з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища в національному природному парку «Нижньосульський» відкрито чергову еколого-пізнавальну стежку «Подорож до озера Судевське».
Протяжність екологічної стежки 3 км, її маршрут розділено на дев’ять зупинок, хоча він може бути і коротшим, в залежності від віку екскурсантів, теми, призначення, тривалості екскурсії. Кожну з зупинок облаштовано інформаційними стендами.
Маршрут репрезентує природний заплавний комплекс на лівому березі річки Сула в її пониззі, у складі якого заплавні луки (псамофіти, справжні, засолені, заболочені), ліси (соснові, вільшаники), водойми (озеро старичного типу, болото) та псамофітний боровий комплекс.
Мета стежки – рекреація, виховання та освіта у сфері охорони навколишнього природного середовища, поширення знань про природу та людину, як невід’ємну частку довкілля.
Також до парку на пізнавальну екскурсію екологічною стежкою «Онішківська» завітали вихованці дитячого пришкільного табору «Капітошка» Вишнівської ЗОШ I-IIIст. (Полтавська обл.).
Впродовж подорожі діти мали змогу познайомитися з дивовижним світом боліт, лісів, флорою та фауною даної місцевості.
Екскурсанти із захопленням пройшли маршрутом стежки, приймали участь в вікторинах «Пташине царство», «Хто в лісі господар», «У володіннях флори».
На завершення юні туристи отримали інформаційні буклети, листівки, плакати та фото на згадку.
А в НПП «Пирятинський» з 11 червня вже вшосте запрацювала щорічна літня екологічна школа «Юні дослідники».
Відвідувачами стали учні 5-6 класів Опорного закладу Пирятинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 Пирятинської міської ради.
Цього року діти вивчатимуть біорізноманіття ботанічної пам’ятки природи «Лісопарк «Острів Масальський».
Заняття проводять фахівці відділу рекреації та екологічної освіти НПП «Пирятинський». Основними завданнями школи є вивчення видового різноманіття лісу, луків та водно-болотних угідь р. Удай, спостереження за комахами та птахами, навчитися працювати з визначниками та довідниковою літературою.
В перший день юні дослідники знайомилися один з одним, вчилися слухати ліс, спостерігати за комахами.
В такий спосіб працівники національного парку намагаються виховати у школярах любов до природи рідного краю та навчити їх культурі спілкування із навколишнім світом.

 


У селі Гора встановили нову металеву зупинку​

Нещодавно село Гора стало ще зручнішим для його мешканців. На кінцевій зупинці встановили нову металеву споруду для очікування транспорту. Відтепер кожен пасажир, який чекатиме на транспорт, буде захищений від негоди.
Щербанівська сільська рада намагається робити кожне село громади комфортним і дружнім для людей. Адже комфорт у щоденному побуті формує відчуття гідності кожного з нас.

news301 news202

Комунальники Щербанівської сільської ради обпилюють аварійні дерева в усіх селах громади

Щербанівська сільська рада проводить роботи з обпилювання аварійних дерев. Небезпечні гілки та частини дерев ліквідують у всіх селах нашої громади. Подібна європейська практика господарювання уже давно стала звичною у нас. Адже безпека жителів - один із головних пріоритетів Щербанівської об'єднаної громади.

news201 news202

 


Пролунав останній дзвоник для учнів Щербанівської громади!

По-сімейному тепло і водночас урочисто було проведено свято Останнього дзвоника у школах Щербанівської об’єднаної територіальної громади: Розсошенській гімназії, Горянській ЗОШ, Тростянецькому та Щербанівському НВК. Лунали щирі слова побажань від керівників навчальних закладів, учнів, вихованців дитячого садочка та почесних гостей. Також підвели підсумки роботи за навчальний рік. Були нагороджені грамотами переможці предметних районних та обласних олімпіад, конкурсів, а також вручені похвальні листи учням початкових класів за відмінні успіхи у навчанні. До нагородження долучилася і Щербанівська сільська рада. Почесні грамоти з грошовими винагородами отримали найкращі вчителі та учні з усіх шкіл Щербанівської громади!


Наші футболісти – найкращі!

Минулого тижня у Ковалiвці Полтавського району вiдбувся турнiр памятi Олександра Горностаева серед дiтей 2001 року народження i молодших. У турнiрi взяли участь три команди: ФК «Промiнь» із Ковалiвки, ФКАФ «Вацi» із Терешківської ОТГ та ФК «Розсошенцi» із нашої громади. Нашi хлопцi впевнено переграли своїх однолiтків — команду ФКАФ «Вацi» із рахунком 7:0 та ФК «Промiнь» із рахунком 10:0 та стали переможцями турніру.
17 травня на стадiонi Ворскла у селі Нижнi Млини вiдбулася зустрiч у рамках дитячо-юнацької лiги з футболу Полтавської областi. Грали команди ДЮСШ Полтавського району з командою ФК «Глобино». Приємно відмітити той факт, що у складі команди ДЮСШ грали переважно діти з Щербанівської об’єднаної громади. Ця гра закiнчилася з рахунком 3:1 на користь ДЮСШ. Голи забили і вiдзначилися - капiтан Iван Красовський та Захар Каралкiн. Підтримати юних спортсменів прийшли і жителі села, депутати сільської ради та батьки.
Вiтаємо з перемогою та бажаємо подальших успіхів!


Шаховий турнір у дитячому садочку "Зірочка​"

У Розсошенському дитячому садочку "Зірочка" вихователі знають як правильно розвивати дитину. Нещодавно пройшов підсумковий шаховий турнір за участі дітей, батьків та педагогів. Діти старших груп три рази на тиждень відвідували шаховий гурток, вчилися грати і результат не забарився - діти грають на рівні з дорослими.


Україна - європейська країна, європейська держава і велика європейська нація!

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Головною метою святкових заходів у рамках відзначення Дня Європи в країнах ЄС є поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.
Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
Майбутнє України — в руках підростаючого покоління. Учні Тростянецького НВК також взяли участь у заходах, присвячених Дню Європи в Україні та Дню вишиванки.
Шкільним бібліотекарем організовано виставку літератури «Євроінтеграція України – шлях у майбутнє», бібліотечний урок «Євроказкарія» початкових класів. Учителі-предметники провели тематичні уроки: «Співробітництво та перспективи України і Європейського Союзу», «Мистецтво без кордонів», інтегрований урок у 9-10 класах «Пізнаємо Європу», у 5-7 класах — урок-подорож «Країнами Європи».
Цього ж дня в школі відбувся День вишиванки. Уся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.
Вишиванка — це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання – не розгубити його, передати це живе диво наступним поколінням. Свято вишиванки символізує національну єдність.
На подвір’ї Тростянецького НВК учні у вишиванках створили живий тризуб як символ волі, державності.
Віримо, що юні українці збудують державу, яка стане частиною великої європейської сім’ї. Вступ до Євросоюзу неодмінно вплине на життя молоді, а тому треба вже зараз потрібно привчати дітей до європейського життя та іноземних стандартів.
Будьмо українцями у Європі, європейцями в Україні!
Директор Тростянецького НВК Драч Н.В.

drach


До уваги жителів Щербанівської об’єднаної територіальної громади! Змінилися розрахунки на субсидії!

Сьогодні, у районному будинку культури пройшла зустріч начальника управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації Носенко О.Б. з жителями с.Щербані (колишній радгосп). Мета зустрічі – роз’яснювальна робота з питань перерахування субсидій на літньо-зимовий період, згідно постанови № 323 Кабінету Міністрів України, де змінилися норми споживання енергоносіїв (природний газ, електроенергія, вода) та нарахування субсидій для зареєстрованих осіб. Просимо Вас, шановні жителі Щербанівської громади, звернутися до сільської ради і уточнити інформацію щодо оформлення нової заяви та подачі декларації!

Детальніше


Ремонти вимощень навколо будинків продовжуються

  Щербанівська сільська рада вкотре надала субвенцію ЖКК «Розсошенці» для проведення ремонтних робіт внутрішньо-дворових проїздів та вимощень навколо будинків. Цього разу відремонтували територію біля житлового будинку № 27 по вулиці Шевченка у с.Розсошенці.


У Нижніх Млинах відсвяткували День матері

  Цієї суботи у Нижніх Млинах було душевно, весело та святково, адже у центрі дозвілля «Водограй» святкували День матері. Своїх матусь вітали діти різних вікових категорій закладу та ансамбль ветеранів «Світанок». Після закінчення концертної частини, для дітей та молоді організатори влаштували розважальну програму зі спортивними змаганням, естафетою, рухливими іграми. Для кожної мами не має в світі нічого приємнішого за дитячу радість та гарний настрій. А у «Водограї» так точно знають рецепт, як зробити дітей щасливими.


Побудовано нову дорогу у селі Малий Тростянець

  Продовжується поточний (ямковий) та капітальний ремонт доріг по всій території Щербанівської об’єднаної громади. Вже місяць як користуються якісною, щебеневою дорогою жителі с. Буланове. Наприкінці минулого тижня закінчили будівництво нової дороги у селі Малий Тростянець по вул. Гоголя. Свого часу мешканці цієї вулиці самотужки зробили щебеневе покриття, але біля магазину утворилася велика яма, яка багато років заважала безпечному пересуванню автотранспорту та пішоходів. Жителі села і не мріяли про асфальтне покриття на цій вулиці, тому із захопленням спостерігають за будівництвом дороги не вірячи своїм очам, адже не сподівалися на такі швидкі результати децентралізації у їх громаді. Це не останні роботи по будівництву та ремонту доріг у цьому селі.


Мирного неба: у Щербанівській ОТГ вшанували
пам’ять загиблих у Другій світовій війні

  8 та 9 травня у селах Щербанівської громади відбулися мітинги до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом. Після мітингів учасників пригощали солдатською кашею.
Щербанівська об’єднана територіальна громада разом зі своїми жителями, 9 травня вшанували пам’ять по загиблим воїнам у Другій світовій війні. У кожному населеному пункті пройшов мітинг: згадали солдатів, які боролися за визволення нашої Батьківщини через Книгу пам’яті, учні шкіл поклали квіти до пам’ятників слави, самодіяльні колективи підготували концертні програми зі зворушливими фронтовими піснями та посмакували чудовою кашею. Напередодні свята, працівники Щербанівської сільської ради завітали до ветеранів з подарунками. Люди, які бачили Другу світову війну, — це безмежне джерело мудрості і досвіду. Смуток від спогадів про пережиті роки війни в їхніх очах переплітається із радістю, що люди пам’ятають про історію та їх героїчний подвиг! І це чудово, що ми маємо можливість з ними спілкуватися сьогодні.
Вічна пам’ять загиблим, честь і cлава живим героям!


Розпорядження про скликання 6 сесії Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області 7 скликання


У Горбанівці встановили дитячо-спортивний майданчик!

У селі Горбанівка справжнє свято для дітей та молоді. На минулому тижні було встановлено новенький спортивний майданчик на території дитячого. Анатолій Пуха, депутат Щербанівської сільської ради разом з активними родинами Шестєрікової Віри, Бабир Наталії, Чернікової Лесі та Новікової Наталії ініціював встановлення майданчика. Саме ці жителі без нагадувань долучаються до прибирання території майданчика та упорядковують квітник. Щаслива дітвора різного віку, адже своє дозвілля вони проводять не тільки граючись, а й займаючись активно спортом. Щербанівська сільська рада дбає про підростаюче покоління, тому такі майданчики і надалі встановлюватимуться по всій території об’єднаної громади.


Літо та літні канікули - це той час, якого чекає з нетерпінням кожна дитина!

Адже, саме тоді діти мають змогу добре відпочити, розважитись та стати здоровішими, сильнішими і самостійними. Але, для того, щоб найсвітліші очікування дитини стали реальністю, нам, дорослим, необхідно потурбуватись про це заздалегідь. Тому, шановні батьки Щербанівської громади, 18 квітня 2018 року сесією Щербанівської сільської ради затверджено програму по оздоровленню наших дітей згідно обласної програми "Подаруймо дітям літо". За довідками звертайтеся до Щербанівської сільської ради або за телефоном 0988305944. Подбаємо про відпочинок наших дітей разом!   Детальнiше.


Оголошення!!!

     Оголошується проведення презентації та громадських слухань щодо врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації «Детальний план території населеного пункту с.Шмиглі Полтавського району Полтавської області»

    Метою даної роботи є реалізація положень чинного генерального плану з уточненням його основних положень; визначення функціонального призначення та параметрів забудови, просторової композиції та ландшафтної організації земельних ділянок з метою зміни цільового призначення земельної ділянки площею 1,3664, яка знаходиться у приватній власності та визначена для ведення особистого селянського господарства на ділянку рекреаційного призначення для дачного будівництва; визначення всіх планувальних обмежень у використанні території згідно з державними будівельними нормами та санітарно-гігієнічними вимогами; визначення містобудівних умов і обмежень забудови зазначеної земельної ділянки.

          Передбачається здійснення заходів по покращенню існуючої транспортної інфраструктури, а саме:

- вдосконалення існуючої вуличної мережі згідно вимог затвердженого генерального плану та проектних профілів вулиць;

- прокладання тротуарів в місцях, де це необхідно;

- забезпечення можливості під’їздів до існуючих земельних ділянок;

- впорядкування озеленення та організація місць масового відпочинку.

        Замовник документації – виконавчий комітет Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, вул.Центральна, 2, с. Щербані, Полтавський район, Полтавська область.

     Розробник - ФОП Дронь М.С.

   Підстава для проектування – рішення другої сесії сьомого скликання Щербанівської сільської ради від 29.01.2018 «Про розробку детального плану території в с.Шмиглі».

    Ознайомитися з проектом містобудівної документації можна в приміщенні сільської ради та на офіційному веб-сайті уповноваженого органу.

     Відповідальна особа за організацію розгляду пропозицій - архітектор управління житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури виконавчого комітету Щербанівської сільської ради – Пономаренко Володимир Іванович.

Термін подання пропозицій – на протязі місяця з моменту публікації даного оголошення.

 

(дата опублікування 18.04.2018 року)


 

Оновлення парку біля Алеї героям, полеглим за Україну у Розсошенцях

Дуже приємно коли своїми руками підростаюче покоління допомагає впорядковувати місця загального користування, цим самим роблячи вклад у розбудову та розвиток своєї громади. Так, сьогодні, працівники Щербанівської сільської ради, спільно з учнями та вчителями Розсошенскої гімназії висадили молоді дерева у майбутньому парку на Алеї героям, полеглим за Україну.


Показові навчання від пожежно-рятувальної служби для тростянецьких дітей

У кінці минулого тижня Великий Тростянець був «на вухах», адже місцева школа приймала цікавих гостей із 4-ї державної пожежно-рятувальної частини м.Полтави. Для учнів були проведені профілактичні навчання при штучно створених умовах: рятували учня, який залишився у задимленому приміщенні, співробітники пожежної частини показували як користуватися панорамною маскою та апаратом на стисненому повітрі, вчилися користуватися діючими рукавними лініями подачі води та стволами, найменші учні ознайомилися з механізмами роботи пожежного автомобіля, посиділи за кермом, уявляючи себе рятувальником. Дані заняття дуже важливі для дітей, адже формують у їх свідомості уявлення про професію, виконуючи профорієнтаційну функцію. Також учні мають можливість наочно побачити шляхи усунення небезпечної для здоров’я ситуації та допомогти своїм друзях вийти з неї.


Маю право знати. Булінг у шкільному середовищі

Нещодавно у Розсошенській гімназії відбувся захід для дітей, за участі інспектора з ювенальної превенції Полтавського РВП Дмитра Тесленка, головного спеціаліста сектору з питань опіки, піклування та інших форм сімейного виховання Служби у справах дітей Полтавської РДА Марії Федорченко та в.о. начальника віділлу сім’ї, молоді та спорту Юрія Наріжного на тему «Маю право бути собою. Булінг у шкільному середовищі». Цькування дітей однокласниками є великою проблемою нашого суспільства, тому профілактичні бесіди мають бути регулярними. Під час зустрічі діти активно задавали питання стосовно даної теми, що свідчить про їх обізнаність. Борисенко Станіслав, учень 11 б класу запевнив всіх, що діти Розсошенської гімназії не мають часу для булінгу, адже шкільне життя дуже насичене подіями. У кінці зустрічі Ю.Наріжний підготував для всіх учнів анкету щодо виявлення проблеми цькування у шкільному середовищі.

Погода

Погода у Полтаві

вологість:

тиск:

вітер:

Пошук матеріалів

Корисні посилання